Premier chce zaszczepić 70-80 proc. naszej populacji

Magdalena Targańska2 grudnia, 202022 min

Mamy nadzieję, że będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, ale cele, które stawiamy, są bardziej ambitne. Premier Mateusz Morawiecki stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80 proc. populacji i do tego będziemy dążyli – powiedział w środę szef MZ Adam Niedzielski.

Minister zdrowia pytany był w środę na konferencji prasowej o to, jak duży procent polskiego społeczeństwa powinien zostać zaszczepiony, abyśmy epidemię koronawirusa pokonali w jakimś przewidywalnym okresie. „Tutaj trudno jest mówić o konkretnym poziomie, konkretnym progu minimalnym zaszczepienia, który będzie gwarantował, że zapomnimy zupełnie o koronawirusie, że epidemia odejdzie w niepamięć” – podkreślił Niedzielski.

„Na pewno wszystkie nasze wysiłki, które będziemy realizować – w kampanii komunikacyjnej, ale nie tylko, bo planujemy też rozwiązanie takie, że chcemy zaproponować pewien pakiet udogodnień dla tych osób, które się zaszczepią – to w tej sytuacji mamy nadzieję, że na pewno będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, co byłoby już ogromnym sukcesem” – zaznaczył minister zdrowia.

Ale oczywiście – jak dodał – cele są bardziej ambitne. „Tutaj pan premier Mateusz Morawiecki stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80 procent. I do tego będziemy dążyli” – powiedział Niedzielski. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

2 comments

 • zdzichol

  2 grudnia, 2020 at 5:28 pm

  „Adam Niedzielski: Celem jest zaszczepienie 70-80 proc. populacji. Chcemy zaproponować “pakiet udogodnień” dla tych osób, które się zaszczepią

  Mamy nadzieję, że będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, ale cele, które stawiamy, są bardziej ambitne. Premier Mateusz Morawiecki stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80 proc. populacji i do tego będziemy dążyli – powiedział dzisiaj szef MZ Adam Niedzielski. […]

  „Na pewno wszystkie nasze wysiłki, które będziemy realizować – w kampanii komunikacyjnej, ale nie tylko, bo planujemy też rozwiązanie takie, że chcemy zaproponować pewien pakiet udogodnień dla tych osób, które się zaszczepią – to w tej sytuacji mamy nadzieję, że na pewno będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, co byłoby już ogromnym sukcesem” – zaznaczył minister zdrowia. […]” (https://www.bibula.com/?p=120922)

  CZY TO JUŻ SEGREGACJA, CZY JESZCZE NIE?

  Reply

  • zdzichol

   2 grudnia, 2020 at 5:34 pm

   CZY TO JUŻ SEGREGACJA, CZY JESZCZE NIE?

   Czy to już czas, żeby zawlec tych ludzi pod ścianę, czy jeszcze nie?

   Na co czekamy, na pierwsze trupy? Na drugie?

   Aż ci matkę zabiją, ty polski debilu!?

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk