Ścigaj: skłaniam się, żeby być posłem niezależnym

Magdalena Targańska27 listopada, 20203 min

Jestem na etapie podejmowania decyzji w sprawie pozostania w Koalicji Polskiej; skłaniam się ku temu, żeby zostać posłem niezależnym – powiedziała w piątek PAP posłanka Agnieszka Ścigaj, dotąd związana z Kukiz’15.

W czwartek PSL poinformował, że zakończył współpracę z politykami Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej m.in. z powodu głosowań, w których poparli uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

Uchwała wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej. Uchwałę poparło 231 posłów PiS i pięciu posłów Koalicji Polskiej związanych z Pawłem Kukizem, poza Agnieszką Ścigaj.

Ścigaj w rozmowie z PAP odniosła się do swojej sytuacji w klubie. „Jestem na etapie podejmowania decyzji” – powiedziała. „Myślę, że szybko podejmę tę decyzję, co zrobię. Skłaniam się ku temu, żeby zostać posłem niezależnym” – poinformowała.

„Postrzegam trochę inaczej posłowanie. To nie jest tylko i wyłącznie moja decyzja, ale również środowisk, które mnie wspierały przez pięć lat i ja to muszę z nimi przedyskutować” – mówiła Ścigaj. „Sytuacja mnie zaskoczyła. Nikt ze mną tego nie konsultował” – dodała.

Ścigaj przekazała także, że jest przed rozmową zarówno z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, jak i z liderem Kukiz’15 Pawłem Kukizem. „Im swoją decyzję przekaże w pierwszej kolejności, a potem mediom” – podkreśliła.

Władysław Kosiniak-Kamysz był w piątek pytany w Wirtualnej Polsce, czy wszyscy posłowie Kukiz’15 opuszczą klub Koalicji Polskiej, czy pozostanie w nim Agnieszka Ścigaj, odparł, że to pytanie do posłanki. Podkreślił, że Ścigaj głosowała przeciwko uchwale autorstwa PiS. „Dobrze nam się współpracuje” – dodał.

Z kolei Paweł Kukiz, który po posiedzeniu klubu Koalicji Polskiej został zapytany, czy Ścigaj razem z nim odejdzie, odparł: „Trudno powiedzieć”. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk