Czy Kukizowcy wstąpią do klubu PiS?

Karol Kwiatkowski27 listopada, 202013 min

Jeszcze niedawno niektórzy wróżyli podział klubu PiS, tymczasem podzielił się PSL; jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym, kto popiera nasz program i poglądy – powiedział PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, odnosząc się do podziału w klubie Koalicji Polskiej.

W czwartek PSL zakończył współpracę z politykami Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej m.in. z powodu głosowań, w których poparli oni uchwałę PiS ws. negocjacji unijnego budżetu. Posłowie związani z muzykiem mają stworzyć w Sejmie własne koło.

„Komuś chyba mylą się litery. Jeszcze niedawno niektórzy wróżyli podział jednego z klubów sejmowych. Miał być PiS, tymczasem podzielił się PSL. Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym, kto popiera nasz program, nasze poglądy i ideały” – powiedział PAP Sobolewski, pytany o możliwość współpracy z politykami skupionymi wokół Kukiza.

W podobnym tonie sytuację związaną z Koalicją Polską komentuje Tomasz Rzymkowski, były poseł Kukiz’15 w poprzedniej kadencji, a obecnie w klubie PiS. „To jest skandaliczna decyzja Polskiego Stronnictwa Ludowego, że usunięto tak ideową osobę jak Paweł Kukiz, który wierzył w ten projekt Koalicja Polska” – ocenił.

„My jako Zjednoczona Prawica będziemy patrzeć z wielkim zaciekawieniem, co Paweł Kukiz zamierza dalej robić. Ostatnio zdał wielki, ważny test głosując za uchwałą dotyczącą suwerenności państwa polskiego i Polska mu tego nie zapomni” – podkreślił Rzymkowski.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Dawid

    27 listopada, 2020 at 3:08 pm

    Sondowano ich wejście do Konfederacji ale Kukiz ma w środowiskach prawicowych opinie przegrywa, na dodatek chwiejnego i mało solidnego jeśli chodzi o obietnice więc teraz tylko PiS mu zostaje. PiS to taka zbieranina stworzona dla niższych warstw społecznych i troglodytów, więc krytycznego myślenia tam nie ma i być może Kukiz znajdzie miejsce. Zresztą ze swoim chamstwem i brakiem poparcia dla spraw ojców bardzo pasuje do tej pro pedofilskiej mafii

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk