Prof. Zybertowicz: Zamiast ćwiczeń na siłowni – stretching albo joga

Karol Kwiatkowski23 listopada, 202012 min

– Proszę popatrzeć, ile mamy żalu, płaczu nad siłowniami, jakby nie można było przez kilka tygodni chodzić na stretching albo jogę, która nie wymaga sprzętu, tylko trochę samodyscypliny – przekonywał w „Śniadaniu w Polsat News” prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
– Trzeba sobie uświadomić kilka rzeczy. Pandemia wymusza działania nietypowe. W każdym państwie administracja jest przygotowana do działania według procedur. Gdy trzeba je zmieniać z dnia na dzień, powstają obszary chaosu i nieporozumień. Dzisiaj mało kto byłby w stanie powiedzieć, jaki model radzenia sobie z pandemią w Europie jest najskuteczniejszy – przekonywał prof. Andrzej Zybertowicz na antenie Polsatu, zaznaczając przy tym, że „społeczeństwa, które mają kulturę bardziej kolektywną, mniej indywidualistyczną, lepiej sobie poradziły z pandemią”.

– Niestety Polska jest częścią świata zachodniego, gdzie rozdęte, indywidualistyczne ego wielu ludzi powoduje, że nie potrafią zachowywać się odpowiedzialnie i ich nawyki życiowe wydają się dla nich bardziej podstawowe, niż dobro wspólne – ocenił doradca prezydenta w Śniadaniu w Polsat News”.

Proszę popatrzeć, ile mamy żalu, płaczu nad siłowniami, jakby nie można było przez kilka tygodni chodzić na stretching albo jogę, która nie wymaga sprzętu, tylko trochę samodyscypliny

– stwierdził profesor.

Źródło Polsat

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Leszek

  23 listopada, 2020 at 10:35 am

  Panie Profesorze
  Zakecane przez Pana rozciąganie i ćwiczenia oddechowe, a już broń Boże sekciarska yoga to co prawda aktywność fizyczna, ale zupełnie odmienna od ćwiczeń w siłowni.
  Podobnie zresztą jak i kot, będący ssakiem, posiadającym i ogon, i sierść, i wiele wspólnych cech, jednak psem nie jest.
  Żeby się wypowiadać na jakiś temat, trzeba go znać. Choć trochę.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk