Minister Zdrowia: Maseczki być może definitywnie nie znikną

Karol Kwiatkowski23 listopada, 20203 min

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, był w poniedziałek gościem RMF FM w audycji „Rozmowa RMF” i stwierdził, że maseczki być może definitywne w ogóle nie znikną.

Minister zdrowia pytany był w poniedziałek w RMF FM, kto będzie nowym głównym inspektorem sanitarnym.

Zgodnie z wymogami ustawowymi główny inspektor sanitarny musi być lekarzem. „Tak, musi być lekarz” – potwierdził Niedzielski. „Pan minister Saczka, który zastępuje pana ministra Pinkasa nie ma takich kwalifikacji, nie ma takie profilu wykształcenia, dlatego zastępuje, a nie pełni obowiązki” – powiedział.

„Na razie konkursu nie będziemy ogłaszali. Nie ma takiego planu, by w tej chwili konkurs ogłosić” – poinformował szef resortu zdrowia. Jednocześnie dodał, że „tam jest szef, bo zgodnie ze standardowymi umocowaniami, uprawnieniami, pan minister Saczka ma wszystkie uprawnienia, do tego by żeby zarządzać organizacją”.

Niedzielski odniósł się do stwierdzenia, że to jest obejście przepisów ustawy. „Na razie jest tam kilka innych problemów, do ogarnięcia, o czym państwo wszyscy doskonale wiecie i jakby skupianie się na kwestiach personalnych nie jest istotną informacją” – powiedział.

„Konieczność przeprowadzenia konkursu, wyłonienia kandydata, oceny czy ten kandydat spełnia wszystkie, że tak powiem oczekiwania, to jest i tak kwestia długiego czasu, tego nie robi się z dnia na dzień. Na razie koncentrujemy się na głównych wyzwaniach, które są przed głównym inspektorem” – dodał.

Przypomniał, że obecnie są „pewne problemy z raportowaniem”. „Jak te problemy rozwiążemy wtedy oczywiście ogłosimy konkurs” – zapewnił minister zdrowia.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk