Oświęcim przekazał strażakom z OSP profesjonalny ozonator

Magdalena Targańska18 listopada, 20203 min

Profesjonalny ozonator powiększył wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Urządzenie kupiły władze miasta. Wkrótce do druhów trafi także elektrofumigator. Oba urządzenia będą wykorzystywane m.in. w walce z pandemią COVID-19 – podał magistrat.

Rzecznik oświęcimskiego samorządu Katarzyna Kwiecień poinformowała, że nowy sprzęt pozwoli zminimalizować ryzyko zakażeń w budynkach urzędów, szkołach, przedszkolach czy w miejskich jednostkach organizacyjnych.

„Ozonator powietrza to urządzenie służące do generowania ozonu i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. z bakterii i wirusów. Ozon jest gazem o silnych właściwościach bakteriobójczych i antyseptycznych. Elektrofumigator będzie wykorzystany z kolei przy dezynfekcji dużych sal konferencyjnych czy korytarzy szkolnych” – powiedziała.

Prezes oświęcimskiej OSP Paulina Stachura powiedziała, że druhowie przeprowadzali już takie sterylizacje w Oświęcimiu.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podkreślił, że na druhów z OSP zawsze można liczyć. „Można na nich liczyć podczas powodzi czy innych zdarzeń. Wspierają zawodowych strażaków w codziennych działaniach. Teraz włączyli się czynnie w walkę z pandemią. Są tam, gdzie ich pomoc jest niezbędna. Za to chcemy im podziękować” – powiedział.

Katarzyna Kwiecień poinformowała, że nowe urządzenia kosztowały ok. 32 tys. zł. „Większość z tych pieniędzy, bo prawie 26 tys. zł, pochodzi z funduszy rad osiedli, które miały być wykorzystane na organizację różnego rodzaju projektów kulturalno-społecznych. W dobie pandemii samorządy osiedlowe zdecydowały o ich innym przeznaczeniu” – zaznaczyła. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk