W szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym hospitalizowanych jest tylko ok. 30 pacjentów

Karol Kwiatkowski16 listopada, 20202 min

W szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym hospitalizowanych jest ponad 30 pacjentów – poinformował w poniedziałek kierownik placówki Artur Zaczyński. Przyjętych zostało ponad 60 chorych.

O funkcjonowanie szpitala doktor Zaczyński z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie był pytany w Radiu Zet.

„Aktualnie mamy ponad 30 pacjentów, ale to rotacja pacjentów mówi więcej. Pacjentów przyjętych, którzy wyszli do domu lub opuścili placówkę ze względu na pogorszenie stanu, było ponad 60. Więc w ciągu tygodnia odciążyliśmy dwa oddziały szpitalne, przyjmując, że jeden ma około 30 łóżek” – powiedział kierownik tymczasowego szpitala na PGE Narodowym.

Przypomniał, że w szpitalu tymczasowym przebywają pacjenci w stanie średnim lub lekkim, wymagającym hospitalizacji.

„Nie mówimy o stanie, w którym pacjent może być leczony przez lekarza rodzinnego w domu. Mówimy o lekkim stanie wymagającym hospitalizacji: podania leków dożylnych czy tlenoterapii” – wyjaśnił.

Dodał, że jeśli stan pacjenta ulega pogorszeniu, to dopóki są miejsca w szpitalach standardowych, w szczególności w szpitalu MSWiA przy ul. Wołoskiej, pacjent jest tam transportowany.

Koncepcja i określone działanie to – jak zaznaczył – „nie jest wymysł czy widzimisię, ale strategie opracowane na podstawie doświadczeń szpitali m.in. z Chin, Włoch czy Meksyku”. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk