Ruszyła akcja #GastroPoznanRazem wspierająca lokalne restauracje

Karol Kwiatkowski15 listopada, 20203 min

Do zamawiania dań na wynos i wspierania lokalnych restauracji zachęca Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. Stworzona przez PLOT baza lokali serwujących jedzenie na wynos i z dowozem obejmuje około 200 adresów.

Organizatorzy akcji przypomnieli, że w związku z pandemią koronawirusa restauracje zostały zamknięte już po raz drugi w tym roku.

„W tej sytuacji wielu lokalom grozi upadek. PLOT przygotowała listę restauracji realizujących zamówienia z dowozem i na wynos. Pod adresem poznan.travel znaleźć można restauracje specjalizujące się m.in. w kuchni polskiej, włoskiej, tureckiej, japońskiej, tajskiej czy chińskiej. Nie zabrakło opcji dla wegan, ale i mięsożercy znajdą coś dla siebie” – podali organizatorzy akcji.

Przy wszystkich znajdujących się na liście restauracjach podano numery telefonów, adresy stron internetowych oraz informacje, czy dany lokal realizuje zamówienia telefoniczne z odbiorem własnym, czy zamówienia z dowozem. Baza jest na bieżąco aktualizowana.

„Gastronomia jest jedną z branż najbardziej dotkniętych rządowymi, niezapowiedzianymi wcześniej, ograniczeniami. Spotkałem się z poznańskimi restauratorami, aby porozmawiać o kontynuacji przeznaczonych im działań pomocowych, które leżą w gestii samorządu. Apeluję też do mieszkańców, żeby korzystali z zamawiania potraw na wynos i również w ten sposób pomagali lokalnym punktom gastronomicznym” – powiedział wiceprezydent miasta Mariusz Wiśniewski.

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła również akcję, która ma na celu promocyjne wsparcie poznańskiej gastronomii. Restauratorzy w postach na swoich stronach internetowych i na portalach społecznościowych mogą używać specjalnie przygotowanych hasztagów. Dzięki temu głodni mieszkańcy dotrą do ich ofert. Oznaczone odpowiednimi hasztagami oferty będą promowane na profilach w mediach społecznościowych PLOT oraz na portalu turystycznym Poznan.travel.

Akcję wspiera Miasto Poznań, do promocji przedsięwzięcia włączył się również dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk