Kamil Bednarek wydał oświadczenie w sprawie otrzymanych 500 tys. z Funduszu Wspierania Kultury

Karol Kwiatkowski15 listopada, 202018 min

O tym, kto dostał wsparcie nie decydowały sympatie, ale algorytm pokazujący, kto stracił przychody w wyniku pandemii – podkreślił w sobotę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, nawiązując do opublikowanej w internecie listy beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury.

W piątek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podało, że 2064 podmioty otrzymają pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Kultury (FWK) na bieżącą działalność muzyczną, teatralną i taneczną, a także utrzymanie miejsc pracy. Budżet FWK wynosi 400 mln zł. Resort opublikował również pełną listę beneficjentów. Kwoty wsparcia przyznanego poszczególnym podmiotom i osobom wywołały dyskusję w mediach społecznościowych.

Jednym z beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury jest Kamil Bednarek, który otrzymał 500 tys. zł wsparcia. W mediach społecznościowych można w ostatnich dniach zaobserwować falę niezadowolenia z tego, że znani muzycy i nie tylko otrzymali czasami nawet dwu milionowe wsparcie.

Kamil Bednarek wydał oświadczenie, które zamieszczamy w całości.

„Szanowni Państwo❗️

Wielkie wiadro pomyj wylało się na moją osobę jakobym się politycznie sprzedał i dostał pieniądze „na życie” od Telewizji Polskiej…
Prowadzę od kilku lat działalność, zatrudniam ludzi, płace podatki jak każdy obywatel, płace ZUS i inne ściągane przez Urząd Skarbowy opłaty…
Każdy, kto ma zarejestrowaną działalność w obrębie kategorii kulturalno-artystycznej mógł wystartować w projekcie.
W moim imieniu postulował o to manager.
Gratuluje wszystkim komu udało się dostać dofinansowanie na przyszłe branżowe działania.
Wierze, że mądrze je wykorzystacie i nie bedziecie zmuszeni ich oddać z powrotem…
Poniżej link do wszystkich beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury.❗️⬇️
Ubolewam, że wszystko sprowadzane jest dzisiaj do polityki.. polityki, której nigdy nie rozumiałem, nigdy nie starałem się rozumieć i polityki w której jakkolwiek nigdy niechciałbym się znaleźć.
Dla tych co za wszelką cenę chcą mnie złapać „na polityce”… nie uda się Wam to bo w takie gry się nie bawię ?‍♂️?
Na koniec bombka myślowa…
Nie rozumiem, dlaczego media wyszczególniły na tapecie głównie moje nazwisko spośród ponad dwóch tysięcy podmiotów ?‍♂️może właśnie dlatego , że nie opowiedziałem się nigdy za żadną opcją polityczną?!
Może dlatego, że uczciwie prowadzę firmę i nie wymieniam pieniędzy pod stołem?!
Jestem tu zbyt długo i takie polowania na mnie przeżyłem już niejedno.. przeżyje i to!:)
Będzie o czym pisać…??
Na zdjęciu po prawej na scenie mojej ulubionej stacji telewizyjnej tvn, na zdjęciu po lewej na scenie mojej ulubionej stacji telewizyjnej tvp
Na zdjęciu pośrodku na scenie mojej ulubionej stacji polsat
Koniedzcie włączcie dźwięk do obrazka… mówię do Was prosto ze studia mojej ulubionej radiorozgłośni RMF FM, mojej ulubionej rozgłośni RADIO ZET, mojej ulubionej radiorozglosni ESKA, mojej ulubionej radiorozglosni Polskie Radio Trójka, mojej ulubionej radiorozglosni TOK FM, mojej ulubionej radiorozglosni Radio WAWA i wszystkich pozostałych ULUBIONYCH!
Ponizej link do wszystkich beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury.❗️⬇️
„Nie tracę wiary bo są, Ci którzy chcą przywrócić dobro na tron…”

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk