PolitykaNowy sondaż. Hołownia przemeblował wszystko

Paweł Skutecki Paweł Skutecki14 listopada, 20202 min

Gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory parlamentarne PiS otrzymałby 36,8 proc. głosów, KO – 29,3 proc. Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 – 12,7 proc. – wynika z sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. Na Lewicę chciało głosować 9,4 proc. wyborców, a na Konfederację – 6,6 proc.

Poza Sejmem znalazłaby się Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15), która uzyskała w sondażu 4,6 proc. wskazań; „inni” 0,6 proc.W stosunku do badania sprzed dwóch tygodni zyskały: PiS – 3,4 punkty procentowe, KO – 2,5 pkt. proc. i Koalicja Polska – 0,5 pkt. proc.

W porównaniu z badaniem z końca października straciły Polska 2050 – 0,3 pkt proc., Lewica – jeden punkt proc. oraz Konfederacja – 2,1 pkt proc. Mniejsze są też o 3 pkt. proc. wskazanie na „inne” partie.

W przeliczeniu na mandaty wyniki prezentują się następująco: PiS – 210, KO – 144, Polska 2050 – 58, Lewica – 35, Konfederacja – 12.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 55 proc. – do tej grupy badanych, którzy zadeklarowali, że będą głosować i określiły na jaką partię odniesione są wyniki poszczególnych ugrupowań.

Badanie przeprowadzono w dniach 12-13 listopada 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1025 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

two + 1 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl