W piątek spotkanie premiera z przedstawicielami firmy Pfizer w sprawie szczepionki

Karol Kwiatkowski13 listopada, 20202 min

W piątek o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami firmy Pfizer na temat szczepionki na koronawirusa, w tym jej dystrybucji – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

„O 11.30 spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami firmy Pfizer na temat szczepionki na koronawirusa, w tym jej dystrybucji. Po spotkaniu oświadczenie dla mediów” – zapowiedział na Twitterze Müller.

Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że oświadczenie premiera zaplanowano na godz. 12.15.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że szczepionka na COVID-19, tworzona przez niego we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE, ma ponad 90 proc. skuteczności. W środę Komisja Europejska zatwierdziła umowę z obiema firmami na zakup 300 mln dawek.

Premier Morawiecki zapowiedział, że Polska kupi w najszybszym możliwym terminie maksymalną liczbę dawek szczepionki, w relacji do liczby naszej ludności.

Szef rządu informował we wtorek, że rozmawiał z prezes Dorotą Hryniewiecką-Firlej z Pfizer. Zapewnił, że w sprawie szczepionki rozmawiał również z wysokim przedstawicielem Pfizer z USA. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk