PolskaPremier: Jak tylko Europejska Agencja Leków zatwierdzi tę szczepionkę, my chcemy być natychmiast gotowi po to, żeby zacząć szczepić

Karol Kwiatkowski13 listopada, 202022 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Chcemy rozpocząć szczepienia od grup wysokiego ryzyka – seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych – mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek po spotkaniu z przedstawicielami firmy Pfizer, które poświęcone było współpracy w przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek na Covid-19. 

Morawiecki podkreślał, że model dystrybucji szczepionki opiera się o skrupulatne wyliczenia, które zostały w piątek przedyskutowane, żeby jak najszybciej móc „wejść w proces szczepień”.

„Jak tylko Europejska Agencja Leków zatwierdzi tę szczepionkę, my chcemy być natychmiast gotowi po to, żeby zacząć szczepić” – powiedział szef rządu i dodał, że chce, żeby szczepionka była dostępna w tym samym momencie, co w Europie Zachodniej.

„Chcemy rozpocząć szczepienia od grup wysokiego ryzyka – mam, ojców, babć, od naszych seniorów, od tych, którzy są najbardziej narażeni na działanie koronawirusa, ale także od personelu medycznego, służ mundurowych” – zadeklarował premier.

Jednocześnie zastrzegał, że wciąż należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, w tym stosować dystans, dezynfekcję, maseczki, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 komentarze

 • ka

  13 listopada, 2020 at 6:01 pm

  Niech nie mówi my. Nie ma prawa. Niech mówi za siebie ewentualnie za swoją rodzinę swoją partię. Za darmo by tak nie ujadał.

  Odpowiedz

 • Romek

  14 listopada, 2020 at 3:45 pm

  Przestępcy i Sadyści już zdecydowali. Wyszczepią i wymordują dorosłych Polaków. Dzieci zostaną niewolnikami. Tak się traktuje gojów w wolnej Polsce

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × three =