PolskaAutobusy do wożenia chorych na Stadion Narodowy już są gotowe

Paweł Skutecki Paweł Skutecki13 listopada, 20203 min

Podjąłem decyzję, żeby dwa autobusy miejskie wraz ze specjalną aparaturą tlenową zostały przystosowane do przewozu chorych na COVID-19 do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym – poinformował w piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Podkreślił też, że pojazdy są już gotowe do przewozu pacjentów.

Jak zapewnił w piątek podczas konferencji Rafał Trzaskowski, Warszawa jest na pierwszej linii walki z koronawirusem. „Przez cały czas działamy, podejmujemy bardzo różnorakie działania, żeby jak najskuteczniej z epidemią walczyć. Wydaliśmy już blisko 90 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Przez cały czas, jak tylko się da współpracujemy z rządem” – powiedział Trzaskowski.

Poinformował również, że podjął decyzję, aby dwa autobusy miejskie wraz ze specjalną aparaturą tlenową zostały przystosowane do przewozu chorych do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. „W każdym z takich autobusów 22 osoby mogą być przewiezione” – przekazał prezydent stolicy.

W trakcie konferencji podziękował również wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby te pojazdy mogły być dostosowane do przewozu pacjentów oraz kierowcom, którzy sami się zgłosili, by tymi autobusami jeździć.

„To bardzo ważne, że w każdy możliwy sposób my wszyscy tutaj w Warszawie, zarówno w Ratuszu, jak i w spółkach miejskich, staramy się pomagać, staramy się dostosowywać do tej trudnej sytuacji. Oczywiście dostosowanie tych autobusów jest niesłychanie istotne, ponieważ zwolni karetki, które są do takiego celu normalnie używane” – mówił Trzaskowski.

Zapytany, kiedy pojazdy zaczną wozić chorych na covid do tymczasowego szpitala odpowiedział, że pojazdy są już gotowe.

Dopytany z kolei, czy miasto planuje przekazać więcej specjalnych autobusów, jeżeli liczba chorych na koronawirusa nie będzie spadała podkreślił, że stolica jest gotowa to takiej współpracy. „Przemiana tego autobusu była realizowana we współpracy ze szpitalem MSWiA i w tej chwili również rozmawiamy o tym. Jeżeli będzie konieczność np. dostosowania takiego autobusu do tych pacjentów, którzy muszą być na noszach, którzy leżą, to również będziemy gotowi to wezwanie podjąć” – zapewnił Trzaskowski. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

fifteen − seven =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl