PiS powoła specjalną komisję do wyjaśnienia kontrowersji wokół Marszu Niepodległości

Karol Kwiatkowski12 listopada, 20202 min

PiS powoła specjalną komisję do wyjaśnienia kontrowersji wokół Marszu Niepodległości – podał w czwartek portal wPolityce.pl. Wcześniej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała PAP, że sprawa wydarzeń podczas Marszu Niepodległości jest „szczegółowo badania i wyjaśniana”.

Czerwińska pytana przez PAP o ocenę wydarzeń jakie miały miejsce podczas Marszu Niepodległości, podczas którego doszło do starć między demonstrantami a policją podkreśliła, że „sprawa jest szczegółowo badana i wyjaśniana”.

„Pojawiają się sprzeczne wersje przebiegu tego, co się działo podczas Marszu, dlatego trzeba to rzetelnie wyjaśnić” – podkreśliła.

„Po analizie zostanie podjęte stanowisko” – zapewniła Czerwińska.

W środę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Mimo że – zgodnie z zapowiedziami organizatorów – miał być zmotoryzowany – wielu uczestników brało w nim udział pieszo. Podczas Marszu doszło do starć między demonstrantami a policją; policja informowała m.in., że na rondzie de Gaulle’a w stronę policjantów poleciały kamienie i race; do jednego z mieszkań na Powiślu wrzucono race, co spowodowało pożar. Komenda Stołeczna Policji informowała, że zgromadzenie pieszych jest nielegalne. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk