Policja użyła broni gładkolufowej

Karol Kwiatkowski11 listopada, 20203 min

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji poinformował w środę, że kilku funkcjonariuszy zostało rannych po starciach z chuliganami. Funkcjonariusze użyli m.in. gazu i broni gładkolufowej.

„W celu przywrócenia porządku publicznego, w ramach obowiązującego prawa prowadzone są działania pododdziałów zwartych policji. Kilku policjantów zostało rannych. Wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego w tym gaz pieprzowy i w indywidualnych przypadkach broń gładkolufowa” – napisał na Twitterze Sylwester Marczak, rzecznik Komendata Stołecznego Policji.

Warszawa, 11.11.2020. Starcia policji i uczestników Marszu Niepodległości na rondzie de Gaulle’a w Warszawie, 11 bm. Tegoroczny Marsz Niepodległości odbywa się pod hasłem „Nasza cywilizacja, nasze zasady”. Ze względu na sytuację epidemiczną manifestacja miała odbywać się w formie „rajdu”, ale uczestniczą w niej także piesi. (mr) PAP/Wojciech Olkuśnik

Na rondzie de’Gaulle,a rannym udzielali pomocy ratownicy z pogotowia.

Wcześniej KSP informowało, że na rondzie De Gaulle’a w policjantów poleciały kamienie i race.

Większość idących w Marszu Niepodległości jest obecnie na błoniach przy Stadionie Narodowym. Zebrał się tam tłum, który rzuca w policję racami i butelkami. Policja apeluje o rozejście się, przypomina, że jest to nielegalne zgromadzenie i że nie odpowiada za zniszczenia materialne.

Funkcjonariusze – jak relacjonuje reporter PAP, który jest na miejscu – zatrzymali już kilka najbardziej agresywnych osób. W ramach dalszych działań policja otacza demonstrantów, którzy gromadzą się na błoniach. W to miejsce kierowane są kolejne grupy funkcjonariuszy ściąganych z lewobrzeżnej Warszawy. (PAP)

(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk