Marsz niepodległości zmotoryzowany?

Karol Kwiatkowski9 listopada, 20205 min

– W tym roku Marsz Niepodległości będzie zmotoryzowany. Zapraszamy wszystkich patriotów na godz. 14:00 na rondo R. Dmowskiego – poinformował w mediach społecznościowych w sobotę wieczorem szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Wielu patriotów bez wątpienia jest zdziwionych taką decyzją Zarządu Stowarzyszenia, ale możliwe jest, że tylko w takiej formie „marsz” może się odbyć bezpiecznie.

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenie Marsz Niepodległości publikujemy w całości.

„Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”
11 listopada to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku zapraszamy wszystkich patriotów do Warszawy, aby wspólnie świętować tę wyjątkową rocznicę w Marszu Niepodległości. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami. Widzimy się jak co roku o godz. 14:00. Zachęcamy do oflagowania i przyozdobienia pojazdów barwami narodowymi.
Pomimo krytycznej oceny podejmowanych działań w zakresie zwalczania COVID-19 i wynikających z tego negatywnych reperkusji dla wszystkich Polaków naszym zdaniem patriotyzm to w dużej mierze odpowiedzialność za drugiego człowieka i własną wspólnotę. Odcinamy się od próby destabilizacji i anarchizacji życia politycznego i społecznego państwa, które w ostatnich tygodniach były podejmowane przez środowiska lewicowe i liberalne.
Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia
Witold Tumanowicz – wiceprezes
Tomasz Kalinowski – wiceprezes
Przemysław Czyżewski
Marcin Białasek
Mariusz Piotrowski
Jerzy Wasiukiewicz
Mateusz Marzoch
Bartłomiej Malewski
Michał Melon”
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk