PolskaW hali Expo w Łodzi powstaje szpital tymczasowy

Magdalena Targańska Magdalena Targańska7 listopada, 20202 min

W hali Expo w Łodzi powstaje szpital tymczasowy, gdzie znajdzie się od 250 do 275 łóżek, w tym 100 respiratorowych – poinformowały w sobotę PAP służby prasowe wojewody łódzkiego.

Z informacji przekazanej redakcji wynika, że szpital będzie gotowy do funkcjonowania najpóźniej do końca listopada. Koszt adaptacji przestrzeni, nie wliczając kosztów sprzętu, który w dużej mierze będzie pochodził z Agencji Rezerw Materiałowych, to ponad 7 mln zł. Za koordynację z punktu widzenia medycznego będzie odpowiadał szpital im. Biegańskiego w Łodzi.

„Obecnie w hali Expo trwają szybko postępujące prace adaptacyjne” – napisano w komunikacie.

Zaapelowano o zgłaszanie się m.in. lekarzy, pielęgniarek czy innych osób chętnych do pracy w szpitalu. Jak informuje biuro prasowe, obecnie największe zainteresowanie pomocą wykazali studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Uruchomiono specjalny numer telefonu – 539 145 915 – pod którym kadra medyczna może zgłaszać chęć podjęcia pracy przy chorych na COVID-19.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

ten − 5 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl