PolskaAbp Skworc: w okresie pandemii potrzeba pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej

Karol Kwiatkowski7 listopada, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W okresie pandemii świat i Polska potrzebują najbardziej: pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej w skali całej ludzkiej rodziny – napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w przesłaniu z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony tradycyjnie w drugą niedzielę listopada, jest poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej – społeczeństwu i tamtejszym chrześcijanom, którzy – jak wskazał metropolita katowicki – od lat doświadczają dramatu wojny, zniszczeń i prześladowań, głodu i śmierci.

Abp Skworc przypomniał, że w tym kraju posługuje wielu misjonarzy z Polski, i poprosił o modlitwę w ich intencji. Powtórzył także swoje opublikowane 28 października wezwanie „do codziennej modlitwy indywidualnej i w rodzinach”. „Niech wspólne będą również intencje naszej modlitwy. Wołajmy jednym głosem o ustanie pandemii, a także o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie, w rodzinach i w rodzinie Kościoła” – zaapelował.

Metropolita katowicki zachęcił wiernych do czytania encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti” – o braterstwie i przyjaźni społecznej. „W niej znajdujemy odpowiedź Kościoła na pytanie, czego dziś w okresie pandemii świat i Polska potrzebują najbardziej: pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej w skali całej ludzkiej rodziny! Bądźmy solidarni z Kościołem prześladowanym! – wskazał hierarcha.

Przesłanie abp. Skworca zostanie odczytane podczas niedzielnych mszy św. we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 + 7 =