Abp Skworc: w okresie pandemii potrzeba pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej

Karol Kwiatkowski7 listopada, 20203 min

W okresie pandemii świat i Polska potrzebują najbardziej: pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej w skali całej ludzkiej rodziny – napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w przesłaniu z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony tradycyjnie w drugą niedzielę listopada, jest poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej – społeczeństwu i tamtejszym chrześcijanom, którzy – jak wskazał metropolita katowicki – od lat doświadczają dramatu wojny, zniszczeń i prześladowań, głodu i śmierci.

Abp Skworc przypomniał, że w tym kraju posługuje wielu misjonarzy z Polski, i poprosił o modlitwę w ich intencji. Powtórzył także swoje opublikowane 28 października wezwanie „do codziennej modlitwy indywidualnej i w rodzinach”. „Niech wspólne będą również intencje naszej modlitwy. Wołajmy jednym głosem o ustanie pandemii, a także o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie, w rodzinach i w rodzinie Kościoła” – zaapelował.

Metropolita katowicki zachęcił wiernych do czytania encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti” – o braterstwie i przyjaźni społecznej. „W niej znajdujemy odpowiedź Kościoła na pytanie, czego dziś w okresie pandemii świat i Polska potrzebują najbardziej: pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej w skali całej ludzkiej rodziny! Bądźmy solidarni z Kościołem prześladowanym! – wskazał hierarcha.

Przesłanie abp. Skworca zostanie odczytane podczas niedzielnych mszy św. we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk