PolskaTrzaskowski nie wyraża zgody, żeby Marsz Niepodległości się odbył

Karol Kwiatkowski6 listopada, 20205 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz przekonuje od tygodnia, że Marsz Niepodległości odbędzie się pomimo epidemii, a organizatorzy będą zachęcać do uczestnictwa w maseczkach i stosowania się do obostrzeń. Tegorocznej manifestacji 11 listopada ma towarzyszyć hasło „Nasza cywilizacja, nasze zasady”.

„Myślę, że marsz nie powinien się odbyć, to duże zgromadzenie. Demonstracje, które się odbywały i są zapowiadane i na ten weekend, już przynoszą efekty w postaci większej liczby nowych zakażeń” – powiedział w piątek w „Sygnałach Dnia” w Polskim Radiu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Stwierdził, że niepójście na marsz będzie „przejawem patriotyzmu, przejawem odpowiedzialności za drugiego człowieka”.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, napisał w piątek w miediach społecznościowych: „W związku z negatywną opinią Sanepidu, nie wyrażam zgody na organizację #11listopada zgłoszonego Marszu Niepodległości. Opinia inspekcji sanitarnej, o którą również wystąpił wojewoda, wskazuje na trudną sytuację epidemiczną #koronawirus, szczególnie w  @warszawa i całym Mazowszu.”

O powstrzymanie się od organizacji Marszu Niepodległości zaapelował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Według zapowiedzi, które dotarły do mnie w ostatnich dniach, MarszNiepodległości odbędzie się; jeżeli tylko będę mógł, a obowiązki rodzinne i zawodowe mi pozwolą, to wezmę w nim udział – podkreślił w czwartek lider Konfederacji i wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

Zdaniem Bosaka, „prawdopodobnie Marsz Niepodległości odbędzie się jako spontaniczne zgromadzenie”. „Myślę, że wszyscy mogliśmy mieć wątpliwości, kiedy widzieliśmy przez ostatnie tygodnie bezczynność policji przy idących w dziesiątki tysięcy manifestacji lewicy, to trudno, żebyśmy oczekiwali, że polscy patrioci, katolicy czy konserwatyści, którzy w dużej grupie pokazują się na ulicach, zrezygnują ze swoich praw obywatelskich” – ocenił.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sześć − 1 =