PolskaZatrzymany mężczyzna, który w trakcie protestów rzucił szklaną butelkę w policjantów

Karol Kwiatkowski5 listopada, 202032 min

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 46-letniego Arkadiusza S., który 24 października podczas nielegalnego, jak twierdzi Policja, zgromadzenia na ulicach Warszawy był agresywny. Mężczyzna miał rzucić szklaną butelkę w policjantów.

Jak przekazał PAP nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji, na jednym z nagrań uwieczniono Arkadiusza S., który rzuca szklaną butelkę w interweniujących policjantów. Zdarzenie miało miejsce na placu Bankowym.

„Mężczyzna, który 24 października podczas nielegalnego zgromadzenia na ulicach Warszawy rzucił w zabezpieczających protest policjantów butelką został zatrzymany na terenie województwa pomorskiego. Zatrzymanie to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku” – powiedział nadkom. Marczak.

Prowokacyjne zachowanie 46-letniego Arkadiusza S. wobec pełniących służbę funkcjonariuszy policji zostało zarejestrowane na filmie, który został opublikowany w mediach społecznościowych. „Osoby komentujące to nagranie sugerowały, że osobą, która rzuca w policjantów szklaną butelkę jest funkcjonariuszem służb. Nie była to prawda” – podał rzecznik KSP.

Czynności z udziałem zatrzymanego 46-latka prowadzą policjanci stołecznego wydziału dochodzeniowo-śledczego. O ostatecznej treści zarzutów przedstawionych mężczyźnie zdecyduje prokurator z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście Północ.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × cztery =