ZagranicaMacron podwoi siły bezpieczeństwa na granicach w związku z zagrożeniem terrorystycznym

Magdalena Targańska5 listopada, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek podwojenie sił bezpieczeństwa na granicach kraju w związku z podwyższonym zagrożeniem terrorystycznym oraz potrzebę zmian w zasadach regulujących strefę Schengen.

Prezydent udał się w czwartek do strefy przygranicznej Perthus w regionie Pireneje Wschodnie, gdzie zapowiedział podwojenie sił bezpieczeństwa na granicach Francji z 2400 do 4800 funkcjonariuszy, aby walczyć z zagrożeniem terrorystycznym, handlem ludźmi i nielegalną imigracją.

Decyzja wynika z „nasilenia się zagrożenia terrorystycznego” po ostatnich atakach we Francji, w szczególności w Nicei – wyjaśnił szef państwa.

Prezydentowi towarzyszył minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin oraz sekretarz stanu ds. europejskich Clement Beaune.

Macron stwierdził również, że „opowiada się za dogłębną” zmianą zasad regulujących strefę Schengen i swobodne przemieszczanie się w Europie.

„Wzywam do reformy zasad Schengen i większej kontroli” – dodał, zaznaczając, że w grudniu przedstawi Radzie Europejskiej propozycje w tym zakresie.

Prezydent uznał jednak, że zmiana konstytucji Francji nie jest uzasadniona w obliczu zagrożenia terrorystycznego. Na zmianę naciskają prawicowi politycy.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć − 2 =