Tusk do premiera: Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz

Magdalena Targańska4 listopada, 20203 min

Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz. A od waszych decyzji zależy dziś życie tysięcy Polaków – napisał w środę na Twitterze szef Europejskiej Partii Ludowej, były premier Donald Tusk.

Środa to kolejny dzień rekordowy pod względem liczby zakażeń i zgonów – badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 24 tys. 692 osób; zmarło 373 chorych.

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które mają zacząć obowiązywać od najbliższej soboty, a w przypadku klas 1-3 szkół podstawowych – od poniedziałku i potrwać przynajmniej do 29 listopada.

Rząd postanowił rozszerzyć naukę zdalną na klasy od 1-3 oraz przedłużyć do końca listopada nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych. Tymczasowo zamknięte zostaną placówki kulturalne takie jak kina, teatry, muzea czy galerie sztuki. Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla gości odbywających podróże służbowe.

Nowe restrykcje będą dotyczyć też galerii handlowych – tam czynne mają być jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i punkty usługowe. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Do sytuacji w Polsce w związku z pandemią odniósł się na Twitterze b. premier Donald Tusk. „Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz. A od waszych decyzji zależy dziś życie tysięcy Polaków” – napisał.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk