PolskaPani Jadzia z sanepidu wszystko przewidziała!

Paweł Skutecki3 listopada, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Jadwiga Caban-Corbas ze słubickiego sanepidu miała swoje pięć minut, kiedy objaśniała okoliczności wykrycia koronawirusa u pierwszego Polaka. W efekcie straciła pracę, ale właśnie wróciła z komentarzem do bieżących wydarzeń! 

Pani Jadzia wzięła udział w proteście kobiet w Słubicach. Na rozmowę namówiła ją redakcja „Gazety Lubuskiej”. „Powiem szczerze, że niewiele mnie rzeczy zaskakuje. Nie chce powiedzieć, że nie dziwię się niczemu, bo jak śpiewa Maryla Rodowicz: ,,kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie”, ale wiele z tych wydarzeń, które się zadziały od marca do dnia dzisiejszego przewidziałam. Włącznie z niejasnymi interesami ministra Szumowskiego” – mówi Jadwiga Caban-Corbas. 

Zaskoczyła ją na skala tego co się dzieje w Polsce. „Że tak bardzo kraj jest nieprzygotowany. Że taki popłoch i taka panika panuje wśród tych, którzy podjęli się odpowiedzialności za kraj (bo po to są ministrami) i mieli zarządzać kryzysem w zdrowiu. Spodziewałam się, że będą wpadki i niewyjaśnione interesy, ale że to będzie w takiej skali, to się nie spodziewałam. Nie wiedziałam, że to będzie sytuacja, w której zarządzający kryzysem w zdrowiu w Polsce będą kopali studnię, gdy mają pożar za plecami” – powiedziała „Gazecie Lubuskiej”. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

10 + czternaście =