PolskaCmentarze w Przemyślu są i będą otwarte. Bunt prezydenta? 

Paweł Skutecki31 października, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W Przemyślu prezydentem jest Wojciech Bakun, były poseł Kukiz’15, który najwidoczniej nie podziela opinii rządu w sprawie rzekomej epidemiotwórczej roli cmentarzy. W tym mieście żaden z nich nie jest i nie będzie zamknięty na kłódkę. 

„Obowiązuje więc zakaz wstępu na cmentarze, chyba że udają się Państwo na pogrzeb lub CZYNNOŚCI Z NIM ZWIĄZANE! Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy (choćby ze względu na odbywające się pogrzeby). W związku z tym odpowiadając na liczne pytania Państwa w tej sprawie informuję, że BRAMY CMENTARZY POZOSTAJĄ OTWARTE zarówno dzisiaj (31.10) jak i w kolejnych dniach” – napisał prezydent Wojciech Bakun na swoim profilu na FB. 

Mieszkańcy miasta i przyjezdni byli ogromnie ciekawi, czy mimo tego wizytę na cmentarzu będą musieli okupić stosownym mandatem. Prezydent odpowiedział: „Pojawiały się również w Państwa pytaniach obawy czy Straż Miejska „będzie karać”. Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie”. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć + 16 =