Gowin chce zrobić wszystko, aby uniknąć lockdownu

Magdalena Targańska29 października, 202012 min

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii chce, by przedsiębiorcy oraz związki zawodowe działające w Radzie Dialogu Społecznego wypracowały wspólne stanowisko ws. uniknięcia zamrożenia gospodarki – poinformowało w czwartek MRPiT.

„Robimy wszystko, aby uniknąć całkowitego lockdownu polskiej gospodarki. Chciałbym, abyśmy razem ze stroną społeczną, reprezentowaną przez związki zawodowe i organizacje pracodawców, wypracowali rekomendacje i wspólne stanowisko w tej sprawie, które będzie można następnie przedstawić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu” – powiedział Gowin, cytowany w komunikacie ministerstwa.

Resort dodał, że kwestia uniknięcia lockdownu była tematem czwartkowego posiedzenia Rady. Od ubiegłego tygodnia Radzie przewodniczy strona rządowa, na czele z Jarosławem Gowinem.

Jak dodano, innym tematem była analiza aktualnej sytuacji gospodarczej oraz omówienie strategii walki z pandemią Covid-19 na kolejne tygodnie.

Resort poinformował ponadto, że uczestnicząca w posiedzeniu Rady wiceminister Olga Semeniuk zapowiedziała, że przygotowywana jest obecnie tzw. tarcza prawna – katalog zamrożenia lub odroczenia niektórych regulacji prawnych – która ma pozwolić przedsiębiorcom toczyć skuteczną walkę ze skutkami pandemii. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • jakub

    29 października, 2020 at 6:24 pm

    przestańcie testowac…problem zniknie…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk