PolskaBąkiewicz: wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby Marsz Niepodległości się odbył

Karol Kwiatkowski29 października, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby Marsz Niepodległości się odbył – powiedział PAP prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. „Jeśli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówi, że obecne demonstracje są spontaniczne, to my też będziemy mieli spontaniczne zgromadzenie” – dodał.

W środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział w internetowej rozmowie Radia Zet, że Marsz Niepodległości jako „planowana demonstracja” nie może się odbywać w związku z przepisami dot. epidemii. „Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy” – stwierdził.

„Jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie (trwające uliczne protesty – PAP), na to wpływu nie mamy” – podkreślił Trzaskowski. Dodał, że Marsz Niepodległości na pewno nie może odbyć się „w sposób zaplanowany”.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz pytany przez PAP o wypowiedź prezydenta Warszawy, powiedział: „Marsz Niepodległości się odbędzie 11 listopada, o godz. 14, na Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Idziemy jak co roku, będziemy manifestowali przywiązanie do niepodległego państwa polskiego”.

„W tej chwili nie mamy żadnych informacji, że nasze cykliczne zgromadzenie jest nieważne, a jeśli Trzaskowski mówi, że obecne demonstracje są spontaniczne, to my też będziemy mieli spontaniczne zgromadzenie” – zapowiedział Bąkiewicz.

„Wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby zgromadzenie się odbyło” – zadeklarował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

12 − 2 =