Bąkiewicz: wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby Marsz Niepodległości się odbył

Karol Kwiatkowski29 października, 20203 min

Wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby Marsz Niepodległości się odbył – powiedział PAP prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. „Jeśli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówi, że obecne demonstracje są spontaniczne, to my też będziemy mieli spontaniczne zgromadzenie” – dodał.

W środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział w internetowej rozmowie Radia Zet, że Marsz Niepodległości jako „planowana demonstracja” nie może się odbywać w związku z przepisami dot. epidemii. „Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy” – stwierdził.

„Jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie (trwające uliczne protesty – PAP), na to wpływu nie mamy” – podkreślił Trzaskowski. Dodał, że Marsz Niepodległości na pewno nie może odbyć się „w sposób zaplanowany”.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz pytany przez PAP o wypowiedź prezydenta Warszawy, powiedział: „Marsz Niepodległości się odbędzie 11 listopada, o godz. 14, na Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Idziemy jak co roku, będziemy manifestowali przywiązanie do niepodległego państwa polskiego”.

„W tej chwili nie mamy żadnych informacji, że nasze cykliczne zgromadzenie jest nieważne, a jeśli Trzaskowski mówi, że obecne demonstracje są spontaniczne, to my też będziemy mieli spontaniczne zgromadzenie” – zapowiedział Bąkiewicz.

„Wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby zgromadzenie się odbyło” – zadeklarował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk