Trzaskowski: „Marsz Niepodległości nie może odbyć się „w sposób zaplanowany”

Paweł Skutecki28 października, 20202 min

Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy; obecnie trwające protesty są spontaniczne, nie mamy na to wpływu – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, pytany o możliwość organizacji Marszu Niepodległości.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował we wtorek w rozmowie z PAP, że mimo epidemii planowana jest organizacja Marszu Niepodległości. Jako argument za jego organizacją podał obecne demonstracje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

„Jeśli zgromadzenia środowisk lewackich odbywają się bez problemu, wręcz przy zabezpieczeniu takich zgromadzeń przez policję, to oznacza, że służby państwowe akceptują sytuację, w której w trakcie trwającej rzekomej pandemii mogą odbywać się zgromadzenia” – powiedział.

Pytany o tę kwestię w internetowej części rozmowy na antenie Radia Zet Trzaskowski odparł, że obecnie w Warszawie mamy do czynienia ze „spontanicznymi demonstracjami”, które nie są rejestrowane. „Marsz Niepodległości to planowana demonstracja (…) i nie może się odbywać w związku z przepisami mówiącymi o epidemii” – powiedział.

„Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy” – powiedział. „Ja jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie – na to wpływu nie mamy” – podkreślił Trzaskowski, dodając, że Marsz Niepodległości na pewno nie może odbyć się „w sposób zaplanowany”.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk