Biskup Kamiński apeluje o szacunek i wzajemne zrozumienie

Paweł Skutecki27 października, 202013 min

W związku z trwającą epidemią i protestami ulicznymi ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński wydał we wtorek list do wiernych, w którym prosi o modlitwę w intencji pokoju w kraju, o wzajemny szacunek i zrozumienie.

W słowie opublikowanym we wtorek na stronie internetowej diecezji biskup warszawsko-praski zachęca wiernych, by nie tracili ducha.

„Doświadczenia ostatnich dni – wzmożona epidemia, liczne protesty uliczne, bardzo niepokojące zachowania i dokonywane dewastacje – dla wielu z nas są bardzo bolesnym i trudnym do zaakceptowania przeżyciem” – przyznał bp Kamiński. „Nie traćmy jednak ducha i nadziei na lepsze” – zaapelował.

Napisał, że „każde trudne doświadczenia przypominają nam słowa apostoła Pawła +jeden drugiego brzemiona noście+, co w praktyce oznacza, abyśmy wspierali się wzajemnie w budowaniu Królestwa Bożego i cywilizacji miłości”.

Biskup warszawsko-praski podziękował duchownym, osobom życia konsekrowanego i świeckim diecezjanom za dobro okazywane potrzebującym wsparcia duchowego bądź materialnego.

„Nade wszystko trwajmy na modlitwie!” – zaapelował bp Kamiński do diecezjan. Zachęcił do korzystania ze wstawiennictwa Matki Bożej Łaskawej – patronki stolicy, świętych i błogosławionych, szczególnie związanych z diecezją warszawsko-praską. „Miejmy w sobie wiele ufności, że ten trud przyniesie obfite owoce” – napisał hierarcha.

„Bardzo wszyscy pragniemy, aby powróciło nie tylko zdrowie doczesne, ale także, aby zagościł pokój w sercach, szacunek wobec bliźnich i zrozumienie bardzo ważnych spraw, które dokonują się w naszej codzienności” – dodał bp Kamiński. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

 • Leszek

  27 października, 2020 at 5:32 pm

  Tak powiedział, żeby nic nie powiedzieć.
  My, katolicy, na to właśnie czekamy.
  Ech, ci nasi hierarchowie…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk