Z powodu szczepień zmarło sporo osób!

Agnieszka Malinowska26 października, 20202 min

Ostatnio postanowiono wstrzymać szczepienia przeciw grypie. Jak się okazuje wszystko przez to, że na skutek szczepień zmarło ponad 40 osób. Singapur jako jeden z nielicznych krajów na świecie postanowił zrezygnować ze szczepień. 

W sobotę  Koreańska Agencja Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KDCA) poinformowała, że liczba zgonów mieszkańców Korei Południowej wyniosła 48 osób. Do śmierci doszło po szczepieniu przeciw grypie.

Władze Korei jednak przedstawiają zupełnie inne zdanie. Według nich nie ma bezpośredniego związku między szczepionkami, a zgonami. Nie rezygnują też ze szczepień.

Po przeanalizowaniu dotychczasowych przypadków zgonów nie zawieszamy programu szczepień przeciw grypie, ponieważ szczepienia są w tym roku bardzo ważne, biorąc pod uwagę epidemię COVID-19″

-stwierdził dyrektor KDCA Jeong Eun-kyung.

Co ciekawe z powodu niejasnej sytuacji w Korei Południowej, Singapur postanowił wstrzymać szczepienia przy użyciu szczepionek SKYCellflu Quadrivalent i VaxigripTetra. Mimo, że w Singapurze nie odnotowano zgonów z powodu szczepień, szczepienia te mają zostać zawieszone do czasu wyjaśnienia tej kwestii w Korei Południowej.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk