Polska[PILNE!] Marsz o wolność – w Warszawie zbierają się przeciwnicy obostrzeń

Paweł Skutecki Paweł Skutecki24 października, 20201 min

Wczoraj protestowano przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji (według Policji odbyło się ponad 90 protestów), a teraz pod Pałacem Kultury zbierają się przeciwnicy obostrzeń.

Protest nazwany Marszem o Wolność organizuje Stowarzyszenie Stop NOP, a udział zapowiedzieli również przedstawiciele środowisk kibicowskich, przedsiębiorcy, rolnicy i politycy, m.in. posłowie Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mikke. Tego ostatniego zmobilizowała informacja o areszcie domowym, jaki na seniorów nałożył rząd.

Długo przed godziną rozpoczęcia marszu w okolicy Pałacu zbierały się grupki uczestników. Większość była legitymowana przez policję, zdarzały się przypadki wręczania mandatów lub zapowiedzi kierowania wniosków do sądu.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 4 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl