Łódzki radny PiS: karygodne są wpisy radnego Lewicy

Magdalena Targańska24 października, 20205 min

Sebastian Bulak, łódzki radny PiS powiedział PAP, że karygodne są wpisy na Facebooku radnego Lewicy Macieja Rakowskiego m.in. o chorym na COVID-19 prezydencie Andrzeju Dudzie i o przedstawicielu policji po piątkowym proteście po orzeczeniu TK. 

Łódzki samorządowiec Lewicy zamieścił na Facebooku wpis o zakażonym koronawirusem prezydencie RP. Oburzyło to lokalnych polityków z PiS.

Na profilu facebookowym radnego Lewicy Macieja Rakowskiego, łódzkiego adwokata i nauczyciela akademickiego ukazał się w sobotę wpis ze zdjęciem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

„Co pozytywnego kojarzy się panu z Dudą? Tylko pozytywny test na covid…” – (tekst oryginalny – PAP) napisał na swoim profilu, udostępniając post publicznie, łódzki radny Lewicy Maciej Rakowski.

„To karygodne co o chorym na COVID-19 prezydencie Andrzeju Dudzie napisał radny łódzkiej rady miejskiej Maciej Rakowski z Lewicy” – powiedział PAP miejski radny PiS Sebastian Bulak

„Wstyd. Po prostu wstyd. Tym bardziej, że radny maciej Rakowski z Lewicy jest wykładowcą akademickim Uniwersytetu Łódzkiego i uczy młodzież” – podkreślił PAP Sebastian Bulak, radny PiS. Dodał, że skandaliczny – jego zdaniem – jest też facebookowy wpis Rakowskiego po piątkowych protestach opozycji w sprawie wyroku TK o zakazie aborcji eugenicznej.

Radny Lewicy Maciej Rakowski po manifestacji w Łodzi, zamieścił na FB taki wpis (tekst oryginalny – PAP):

„Kanalie wiedziały, że wyrok TK w sprawie aborcji wyprowadzi ludzi na ulice. Bo inaczej się nie da. Wiedzieli zatem, że to zwiększy ryzyko zakażeń wirusem. Ale oni mają to w dupie. Obrońcy życia, [tu następują bluzgi o nich i ich matkach]. Rzecznik tzw. policji straszy manifestantów mandatami i grzywnami od sanepidu. A oni mają cię gdzieś, pajacu” – napisał na Facebooku radny łódzkiej Lewicy Maciej Rakowski.

„Na początku pomyślałem, że może z powodu jakiejś piątkowej imprezy radny Lewicy +popłynął+. Okazało się, że nie a Rakowski nie widzi w tych wpisach nic złego” – mówił Bulak.

Radny Maciej Rakowski przyznał, że to on jest autorem obydwu wpisów i tego o chorym na COVID-19 prezydencie Dudzie i tego po piątkowej manifestacji. Zapytany przez PAP o to, czy słownictwo wpisu licuje z powagą urzędu radnego i wykładowcy Uniwersytetu Łódzkiego, Rakowski powiedział, że słowa wpisów na profilu facebookowym są adekwatne do tego, co się stało.

„Ja uważam, że słowa są adekwatne do sytuacji, z którą mamy do czynienia. Nawet są wyraźnie łagodne” – powiedział PAP łódzki radny Lewicy Maciej Rakowski.

Radny PiS Sebastian Bulak powiedział PAP, że – jego zdaniem – sprawą wpisów Macieja Rakowskiego powinna zająć m.in. komisja etyki Uniwersytetu Łodzkiego, na którym radny Lewicy wykłada na Wydziale Prawa i Administracji. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk