PolskaStrajk rolników. W całej Polsce trwały blokady, jedna ma zostać na stałe

Paweł Skutecki Paweł Skutecki21 października, 20202 min

W bardzo wielu miejscach w Polsce odbyły się dzisiaj blokady dróg zorganizowane przez Agrounię. Rolnicy domagali się m.in. rezygnacji z ustawy znanej jako „piątka Kaczyńskiego”.

„Nie dla niszczenia polskiego rolnictwa” – krzyczeli rolnicy domagając się rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim. Po kilku godzinach prawie wszystkie blokady zostały usunięte przez samych rolników. Oprócz jednej: w Koszutach pod Środą Wielkopolską. „Nie odpuścimy tego miejsca. Stoimy tutaj w słusznej sprawie. Chcemy uczciwie pracować i chcemy być uczciwie traktowani. Niestety jest całkiem inaczej. Wszystkich rolników jak i osoby które popierają nasze działanie zachęcamy do przyjazdu na stałą blokadę jaką prowadzimy w Koszutach koło Środy Wielkopolskiej. Bez zaangażowania społecznego nic nie wywalczymy” – piszą rolnicy.

Na proteście w Koszutach jest m.in. Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, który był na chwilę zatrzymany podczas protestu.

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × five =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl