Znani polscy sportowcy apelują o stosowanie zaleceń sanitarnych w czasie pandemii

Karol Kwiatkowski20 października, 20205 min

Wielu znanych polskich sportowców zaapelowało o przestrzeganie zasad sanitarnych w czasie pandemii koronawirusa. Wśród nich m.in. żużlowiec Bartosz Zmarzlik, kapitan piłkarskiej kadry Robert Lewandowski i czołowi lekkoatleci. Niektórzy, jak Anita Włodarczyk, zamieścili dodatkowe instrukcje.

„Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o siebie” – napisał na Instagramie Bartosz Zmarzlik, który w tym roku jako pierwszy Polak w historii obronił mistrzostwo świata na żużlu.

Z kolei dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk zamieściła taki wpis na Facebooku:

„Koronawirus nie odpuszcza, dlatego ważne jest, by każdy z nas stosował się do zaleceń sanitarnych. Chrońmy siebie i innych. Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, dbajmy o higienę rąk” – napisała utytułowana lekkoatletka.

Dodatkowo Włodarczyk zamieściła specjalną infografikę ze swoim zdjęciem, pokazującą, jak należy poprawnie nosić maseczkę.

Grono lekkoatletów apelujących o stosowanie zaleceń jest znacznie większe. Swoje prośby zamieściły m.in. biegaczki odnoszące sukcesy w biegu na 400 m i w sztafecie – Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko czy mistrz świata i dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

„Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Maseczka obowiązkowa” – napisał Małachowski.

Wpisy innych sportowców są utrzymane w podobnym tonie. Na Instagramie czołowego polskiego kierowcy rajdowego i byłego motocyklisty Jakuba Przygońskiego pojawiło się jego zdjęcie w maseczce oraz apel:

„Wszyscy zakładamy maseczki!! Bez wyjątku!! Chcemy się ścigać, chcemy kibicować, więc nie dajmy się!!”.

O przestrzeganie wytycznych sanitarnych zaapelował też na swoim profilu na Instagramie kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, wybrany Piłkarzem Roku UEFA za sezon 2019/20.

„Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas – razem, pomimo dystansu” – napisał napastnik Bayernu Monachium.

Lewandowski swój wpis opublikował także w języku angielskim i opatrzył zdjęciem w maseczce.

Apel wystosowali też m.in. siatkarze zespołu VERVA Warszawa Orlen Paliwa.

„Koronawirus nie odpuszcza. Wraz z naszym sponsorem tytularnym, PKN ORLEN, przypominamy Wam o noszeniu maseczek, zachowywaniu dystansu oraz częstym myciu i dezynfekcji rąk. Jeszcze będzie normalnie! Razem damy radę!” – napisano na Facebooku tego zespołu.

Dołączono zdjęcia w maseczce m.in. trenera stołecznej ekipy Włocha Andrei Anastasiego. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk

Related Posts