PolskaDworczyk: doradcy będą wspierać i w sposób krytyczny oceniać walkę rządu z epidemią

Karol Kwiatkowski19 października, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Grono doradców epidemiologicznych, z krajowym konsultantem ds. chorób zakaźnych prof. Andrzejem Horbanem na czele, będzie w sposób kompetentny i krytyczny patrzyło na działania rządu; wesprze nas w walce z COVID-19 – podkreślił w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Dworczyk w poniedziałek został zapytany przez dziennikarzy o specjalną grupę rządowych doradców epidemiologicznych, na czele której stanął krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych. O powołaniu grupy poinformował premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił, że z opinii i rad prof. Horbana korzysta od wybuchu pandemii. „Formalizujemy naszą dotychczasową współpracę i wciąż ulepszamy procedury, korzystając z najlepszych umysłów i źródeł wiedzy, jakie ma do zaoferowania Polska i świat” – napisał na Facebooku szef rządu.

Również szef KPRM podkreślił, że prof. Horban od dawna współpracował z Radą Ministrów, a jego zaangażowanie w walkę z epidemią od początku było znaczne. „Dziś rzeczywiście zostało to sformalizowane, został głównym doradcą. W konsekwencji jego zaangażowanie będzie jeszcze większe” – zaznaczył.

„Współpraca i koordynacja w ramach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i prac rządu w zakresie epidemii będą wspierane przez wiedzę nie tylko pana profesora, ale również wskazanych przez niego współpracowników, którzy wejdą w skład tej rady. To są lekarze, wirusolodzy, osoby z tytułami profesorskimi” – powiedział Dworczyk.

Jak poinformował, pełen skład grupy zostanie przedstawiony w najbliższych dniach. „Będzie to grono, które w sposób bardzo kompetentny, krytyczny będzie patrzyło na działania (rządu – PAP), doradzało rządowi i wspierało rząd w walce z COVID-19” – wyjaśnił szef KPRM.

W poniedziałek MZ poinformowało o 7482 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 41 osób chorych na COVID-19. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób. Zmarło 3614 chorych, wyzdrowiało 94 014 osób.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − 14 =