PolitykaDworczyk: projekt ustawy ws. służby zdrowia jest gotowy

Magdalena Targańska Magdalena Targańska19 października, 20203 min

Projekt ustawy ws. służby zdrowia jest gotowy i według mojej wiedzy ma być rozpatrywany na wtorkowym posiedzeniu Sejmu – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Jeden z przepisów ustawy ma przyznawać osobom kierowanym do walki z epidemią 175 proc. zwykłego wynagrodzenia – poinformował.

W porządku obrad Sejm, które mają się rozpocząć we wtorek o godz. 10, jest informacja premiera Mateusza Morawieckiego na temat stanu przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 i wirusem grypy. W porządku jest też wybór Rzecznika Praw Obywatelskich.W ubiegłym tygodniu wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) poinformował, że Sejm na nadzwyczajnym posiedzeniu ma zająć się także projektem ustawy ws. służby zdrowia. Według Terleckiego w projekcie ustawy miałyby się znaleźć m.in. kwestie dotyczące zaangażowania lekarzy w walkę z pandemią COVID-19.Dworczyk w rozmowie z Radiem ZET poinformował w poniedziałek, że w projekcie ustawy dot. służby zdrowia ma znaleźć się zapis, według którego „osoby kierowane do walki z COVID-19 będą miały 175 proc. swojego zwykłego uposażenia”. „Jeśli chodzi o personel medyczny – lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego jest za mało, biorąc pod uwagę wyzwania, z jakimi musimy się mierzyć w walce z pandemią” – ocenił szef KPRM.Jak zaznaczył, projekt ustawy ws. służby zdrowia jest gotowy i ma być rozpatrywany – jego zdaniem – we wtorek. „Ale to marszałek Sejmu określa harmonogram i zakres tematyczny prac posiedzenia Sejmu” – dodał Dworczyk.(PAP) 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 5 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl