[ZOBACZ FILM] Słowacja/ Starcia z policją na demonstracji przeciwników ograniczeń koronawirusowych

Karol Kwiatkowski18 października, 202012 min

W sobotę w Bratysławie protestowali przeciwnicy ograniczeń, wprowadzonych na Słowacji w związku z epidemią koronawirusa, wśród nich fanatyczni kibice piłkarscy i hokejowi. Doszło do starć z policją. Podawane są różne informacje o liczbie demonstrantów – od kilkuset po kilka tysięcy.

Demonstracja odbywała się bez zgody władz, a jej uczestnicy nie respektowali zaleceń dotyczących dystansu społecznego. Na Słowacji obowiązuje m.in. zakaz gromadzenia się w gronie powyżej 6 osób.

Podczas protestu przed siedzibą szefów rządów Słowacji skandowano obraźliwe hasła pod adresem premiera Igora Matovicza. Domagano się jego dymisji i zniesienia ograniczeń, które m.in. zabraniają obecności widzów na stadionach piłkarskich i w halach hokejowych. Za ogrodzenie siedziby premiera rzucano butelki, świece dymne, petardy i granaty hukowe.

W stronę policjantów, których znaczne siły zostały zmobilizowane do ochrony porządku w mieście, rzucano kamienie i kostkę brukową. Policjanci użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych. Według informacji mediów niektórzy z protestujących pokazywali ślady po rzekomym użyciu przez policjantów pocisków gumowych.

Piotr Górecki (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Noname

    18 października, 2020 at 6:36 pm

    Brawo, Slowacy maja wieksze jaja niz Polacy jak narazie, Slowacja- Polska 1-0

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk