PolskaW Wielkopolsce ludzie „są bardzo zdyscyplinowani”

Paweł Skutecki18 października, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W sobotę w całej Wielkopolsce policjanci ukarali mandatami za niezakryte nosy i usta 200 osób, kolejne 185 pouczyli, a w 36 przypadkach skierowano do sądów wnioski o ukaranie – poinformowała PAP w niedzielę wielkopolska policja.

Podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji powiedziała PAP, że według opinii funkcjonariuszy mieszkańcy regionu „są bardzo zdyscyplinowani”. „Zgłoszeń i interwencji dotyczących łamania obostrzeń nie ma zbyt dużo” – zaznaczyła.

Liszczyńska podała, że w sobotę, w całym regionie policjanci za niezasłonięte nosy i usta ukarali mandatami łącznie 200 osób, kolejnych 185 pouczyli, a w 36 przypadkach skierowali wnioski do sądu. „To nie jest tak, że policjanci w każdym przypadku karzą mandatem taką osobę. Wszystko zależy od sytuacji, od przebiegu interwencji, od rozmowy z osobą w stosunku do której jest podjęta interwencja” – podkreśliła.

Od soboty wielkopolskie powiaty: gostyński, jarociński, krotoszyński, międzychodzki, ostrowski, poznański, rawicki, słupecki, wolsztyński i miasto Poznań znajdują się w czerwonej strefie, czyli obszarze z największymi restrykcjami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w niedzielę, że w całym regionie zanotowano 724 nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2.Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 15 tys. 363 zakażeń koronawirusem, z czego 7 tys. 306 to przypadki aktywne. 419 osób zmarło, a 7 tys. 638 wyzdrowiało.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 + osiemnaście =