Jak branża fitness omija lockdown

Karol Kwiatkowski17 października, 202013 min

Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. W związku z tym zawieszona została działalność basenów, aquaparków i siłowni. Z decyzją rządu nie zgadzają się ich właściciele, pracownicy i klienci. Pomysłowi właściciele zaczynają omijać przepisy.

Krakowski klub fitness Atlantic Sports zaprasza klientów do sklepu ze sprzętem do ćwiczeń. „Zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny” – informuje siłownia w otwartym zaproszeniu.

Wiele siłowni i klubów fitness przygotowują się do zawodów w podnoszeniu ciężarów czy squasha, oczywiście bez udziału publiczności, a jest to zgodne z najnowszym rozporządzeniem. Niektóre przybytki chcą przekształcić się w sklepy, choć w tym wypadku kluczowy będzie profil działalności gospodarczej, w których odpłatnie będzie można testować używany sprzęt.

W Krakowie proponują Kościół Zdrowego Ciała zamiast siłowni. „Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. „Kościół Zdrowego Ciała”. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne” – informuje klub fitness.

Zamieszczamy cały wpis krakowskiego klubu fitness:

„Kochani Klienci,
wiemy, że czekaliście na naszą decyzję…
My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że mimo wczorajszej konferencji prasowej premiera, ktoś zmądrzeje i zmieni decyzję… Niestety nie doczekaliśmy się? Musimy zatem sami działać ?
Skoro nie mogą funkcjonować siłownie – w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy SKLEP ATLANTIC ze sprzętem do ćwiczeń – nasze PKD to również 4764Z, więc możemy ? i zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny?️
Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. „Kościół Zdrowego Ciała”. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe ? Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne ?‍♀️
Na squashu natomiast mamy codziennie specjalne zawody sportowe bez udziału publiczności ?
Wszystko zgodnie z prawem ?
Większość z Was te słowa będą bawiły ?
Wczoraj, jak dowiedzieliśmy się o planach rządu, nikt z nas nie chciał jednak w to uwierzyć…
Przecież jeśli ktoś nie chce przychodzić do klubu to nie musi! Dlaczego zatem zamyka się miejsca, w których dba się o zdrowie i kondycję ludzi, oraz przestrzega wszystkich zasad sanitarnych?!
My nie tylko walczymy o zdrowie! My teraz walczymy o przetrwanie! O nasze miejsca pracy! O ludzi, którzy wrócili i stęsknili się za nami! O możliwość wyboru!
Dlatego – pozdrawiamy naszą konkurencję i inne osoby „życzliwe” – ale zanim zadzwonicie tam, gdzie chcecie teraz zadzwonić, żeby na nas donieść ?, zastanówcie się, czy też nie powinniście podjąć walki. Są to trudne decyzje, ale nie dajmy zniszczyć naszej branży.
Zapraszamy zatem do testowania sprzętu do ćwiczeń w sklepie Atlantic, na nabożeństwa Kościoła Zdrowego Ciała prowadzone przez naszą Radę Starszych czyli trenerów nie tylko mentalnych, oraz na zawody squasha bez udziału publiczności ?
Kochani Klienci,
My jesteśmy dla Was, a bez Was nie ma Nas…
Manager Atlantic Sports
Marta Jamróz”
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk