PolskaJak branża fitness omija lockdown

Karol Kwiatkowski17 października, 202013 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. W związku z tym zawieszona została działalność basenów, aquaparków i siłowni. Z decyzją rządu nie zgadzają się ich właściciele, pracownicy i klienci. Pomysłowi właściciele zaczynają omijać przepisy.

Krakowski klub fitness Atlantic Sports zaprasza klientów do sklepu ze sprzętem do ćwiczeń. „Zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny” – informuje siłownia w otwartym zaproszeniu.

Wiele siłowni i klubów fitness przygotowują się do zawodów w podnoszeniu ciężarów czy squasha, oczywiście bez udziału publiczności, a jest to zgodne z najnowszym rozporządzeniem. Niektóre przybytki chcą przekształcić się w sklepy, choć w tym wypadku kluczowy będzie profil działalności gospodarczej, w których odpłatnie będzie można testować używany sprzęt.

W Krakowie proponują Kościół Zdrowego Ciała zamiast siłowni. „Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. „Kościół Zdrowego Ciała”. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne” – informuje klub fitness.

Zamieszczamy cały wpis krakowskiego klubu fitness:

„Kochani Klienci,
wiemy, że czekaliście na naszą decyzję…
My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że mimo wczorajszej konferencji prasowej premiera, ktoś zmądrzeje i zmieni decyzję… Niestety nie doczekaliśmy się😔 Musimy zatem sami działać 👊
Skoro nie mogą funkcjonować siłownie – w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy SKLEP ATLANTIC ze sprzętem do ćwiczeń – nasze PKD to również 4764Z, więc możemy 😉 i zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny🏋️
Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. „Kościół Zdrowego Ciała”. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe 😁 Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne 🧘‍♀️
Na squashu natomiast mamy codziennie specjalne zawody sportowe bez udziału publiczności 👍
Wszystko zgodnie z prawem 😃
Większość z Was te słowa będą bawiły 😉
Wczoraj, jak dowiedzieliśmy się o planach rządu, nikt z nas nie chciał jednak w to uwierzyć…
Przecież jeśli ktoś nie chce przychodzić do klubu to nie musi! Dlaczego zatem zamyka się miejsca, w których dba się o zdrowie i kondycję ludzi, oraz przestrzega wszystkich zasad sanitarnych?!
My nie tylko walczymy o zdrowie! My teraz walczymy o przetrwanie! O nasze miejsca pracy! O ludzi, którzy wrócili i stęsknili się za nami! O możliwość wyboru!
Dlatego – pozdrawiamy naszą konkurencję i inne osoby „życzliwe” – ale zanim zadzwonicie tam, gdzie chcecie teraz zadzwonić, żeby na nas donieść 😉, zastanówcie się, czy też nie powinniście podjąć walki. Są to trudne decyzje, ale nie dajmy zniszczyć naszej branży.
Zapraszamy zatem do testowania sprzętu do ćwiczeń w sklepie Atlantic, na nabożeństwa Kościoła Zdrowego Ciała prowadzone przez naszą Radę Starszych czyli trenerów nie tylko mentalnych, oraz na zawody squasha bez udziału publiczności 🙂
Kochani Klienci,
My jesteśmy dla Was, a bez Was nie ma Nas…
Manager Atlantic Sports
Marta Jamróz”

Kochani Klienci,wiemy, że czekaliście na naszą decyzję…My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że…

Opublikowany przez Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub Piątek, 16 października 2020

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × jeden =