Wojsko wstrzymuje szkolenia rezerwy i żołnierzy obrony terytorialnej

Karol Kwiatkowski16 października, 20202 min

Szef SGWP gen. Rajmund Andrzejczak podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu szkolenia rezerwy w związku z pandemią koronawirusa – poinformowała rzeczniczka Sztabu płk Joanna Klejszmit. Do końca roku wstrzymane są także weekendowe szkolenia rotacyjne oraz szkolenia poligonowe żołnierzy WOT.

Jak zaznaczyła w rozmowie z PAP płk Klejszmit, szkolenia, które już się rozpoczęły, nie zostaną przerwane. „Te, które mają się wiązać z nowymi powołaniami, nie będą realizowane. Jeżeli sytuacja się uspokoi, ćwiczenia będą kontynuowane w 2021 r.” – poinformowała.

„Odwołanie szkoleń nie dotyczy ćwiczeń żołnierzy o specjalnościach szczególnie ważnych dla sił zbrojnych” – zaznaczyła. „Tu szef SGWP dał wolną rękę dowódcom jednostek wojskowych, to oni maja decydować, jakie zdolności są im potrzebne i w jakim zakresie powołują żołnierzy rezerwy” – dodała.

Według informacji PAP, do końca roku wstrzymane są także weekendowe szkolenia rotacyjne oraz szkolenia poligonowe żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze w tym czasie prowadzić będą dziania kryzysowe, głównie w ramach walki z pandemią koronawirusa. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk