ZagranicaNiemiecki rząd nie wdraża unijnych uchwał

Magdalena Targańska14 października, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Przeciwko niemieckiemu rządowi federalnemu Komisja Europejska prowadzi obecnie 50 postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, wynika z odpowiedzi Ministerstwa Gospodarki na zapytanie posła FDP Markusa Herbranda – pisze tygodnik „Spiegel”.

Tygodnik podkreśla, że dzieje się to w czasie prezydencji Niemiec w UE. Trzech niemieckich ministrów jest szczególnie na celowniku komisji, wynika z informacji „Spiegla”.

Na czele listy znaleźli się minister gospodarki Peter Altmaier i minister transportu Andreas Scheuer, każdy z dziesięcioma przypadkami, a za nimi minister finansów Olaf Scholz, który nie przełożył dyrektyw europejskich na prawo niemieckie w dziewięciu przypadkach.

„Szczególnie żenujący dla samozwańczego bojownika przeciwko lukom podatkowym jest przypadek dyrektywy z „przepisami dotyczącymi zwalczania praktyk unikania opodatkowania” z 2016 r., która wciąż czeka na wdrożenie” – pisze „Spiegel”.

Na dalszych miejscach są minister środowiska Svenja Schulze z sześcioma przypadkami oraz minister rolnictwa Julia Klöckner i minister sprawiedliwości Christine Lambrecht z pięcioma przypadkami.

„Niski poziom realizacji szkodzi niemieckiej prezydencji w Radzie” – mówi poseł FDP, Markus Herbrand – „To żenujące, że rząd federalny nie jest w stanie wykonać zaległych uchwał UE” – dodaje na łamach tygodnika.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć + siedemnaście =