ZagranicaWHO zmienia stanowisko: nie opowiadamy się za blokadami jako głównym środkiem kontroli wirusa

Karol Kwiatkowski11 października, 202015 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Blokady, lockdowny, zostały użyte do „kontrolowania” koronawirusa na całym świecie, pogrążając miliony istnień ludzkich w chaosie. Teraz WHO zmieniła zdanie.


Światowa Organizacja Zdrowia odwróciła się od swojego pierwotnego stanowiska wobec COVID-19 w sprawie blokowania krajów i ich gospodarek.
Dr David Nabarro z WHO zaapelował w sobotę do światowych przywódców, aby przestali „używać blokad jako podstawowej metody kontroli” koronawirusa.
Stwierdził również, że jedyną rzeczą, jaką osiągnięto poprzez lockdowny, była bieda – bez wzmianki o potencjalnych ocalonych istnieniach dzięki obostrzeniom.

Blokady mają tylko jedną konsekwencję, której nigdy nie wolno bagatelizować, a to sprawia, że ​​biedni ludzie są strasznie biedniejsi

– powiedział.
„W Światowej Organizacji Zdrowia nie opowiadamy się za blokadami jako głównym środkiem kontroli tego wirusa” – powiedział dr Nabarro dla The Spectator.
„Jedynym przypadkiem, w którym uważamy, że blokada jest uzasadniona, jest kupienie czasu na reorganizację, przegrupowanie, przywrócenie równowagi w zasobach, ochronę wyczerpanych pracowników służby zdrowia, ale w zasadzie wolelibyśmy tego nie robić” – podsumował.
„Wystarczy spojrzeć, co stało się z branżą turystyczną na przykład na Karaibach lub na Pacyfiku, ponieważ ludzie nie biorą urlopu” – powiedział.
„Zobaczcie, co stało się z drobnymi rolnikami na całym świecie. … Zobaczcie, co się dzieje z poziomami ubóstwa. Wydaje się, że do przyszłego roku możemy mieć podwojenie ubóstwa na świecie. Prawdopodobnie niedożywienia dzieci wzrośnie co najmniej dwukrotnie”. – ostrzegał.
Blokada w Melbourne została okrzyknięta jedną z najostrzejszych i najdłuższych na świecie. Podczas blokady w Hiszpanii w marcu ludziom nie wolno było wychodzić z domu, chyba że chodziło o wyprowadzenie swojego zwierzaka. W Chinach władze uniemożliwiły ludziom opuszczanie domów. WHO uważa teraz, że ​​te kroki były w dużej mierze niepotrzebne.
Zamiast tego dr Nabarro opowiada się za nowym podejściem do powstrzymywania wirusa.
„Dlatego naprawdę apelujemy do wszystkich światowych liderów: przestańcie używać blokady jako podstawowej metody kontroli. Opracuj lepsze systemy do tego. Pracujcie razem i uczcie się od siebie nawzajem ”.

Jego przesłanie jest aktualne w kontekście Deklaracja z Great Barrington, gdyż po raz pierwszy na świecie wielu ekspertów z dziedziny zdrowia z całego świata wzywa do zaprzestania blokad z powodu koronawirusa.
Stworzyli petycję, zwaną Deklaracją z Great Barrington, w której stwierdzono, że blokady wyrządzają „nieodwracalne szkody”.
„Jako epidemiolodzy zajmujący się chorobami zakaźnymi i naukowcy zajmujący się zdrowiem publicznym, mamy poważne obawy co do szkodliwego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne przeważającej polityki COVID-19 i zalecamy podejście, które nazywamy Skoncentrowaną Ochroną” – czytamy w petycji.
„Obecna polityka blokowania ma druzgocący wpływ na krótko- i długoterminowe zdrowie publiczne”.
Petycję podpisało już ponad 200 tys. osób z całego świata w tym wielu naukowców i lekarzy.
Jej autorem jest Sunetra Gupta z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Jay Bhattacharya z Uniwersytetu Stanforda i Martin Kulldorff z Uniwersytetu Harvarda.
Zapytany o petycję dr Nabarro miał do powiedzenia tylko dobre rzeczy. „Naprawdę ważna uwaga od profesora Gupty” – powiedział.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Jola

    12 października, 2020 at 10:39 am

    Przecież jeśli ten dokument jest w języku angielskim, to dla naszego rządu równie dobrze mógł by być napisany pismem klinowym 🤭 Zresztą co im tam WHO, oni już mają plan oraz ściśle określony i wyznaczony cel (nakazany odgórnie) i będą do niego dążyć po trupach…oczywiscie naszych! Pocieszające jest to, że oni też są pionkami w tej międzynarodowej grze i gdy spełnią swoją rolę i staną się niepotrzebni, skończą jak cała reszta…

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 − jeden =