PolskaWiadomościAndrzej Sośnierz o walce rządu z epidemią. „To jest jeden z mechanizmów wzbudzania paniki”

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska11 października, 20202 min

Andrzej Sośnierz poseł Porozumienia i były prezes Nardowego Funduszu Zdrowia wypowiedział się ostatnio na temat walki rządu z epidemią. Według niego rząd wprowadził tylko nakazy i zakazy, a tak naprawdę powinien zrobić o wiele więcej.

Andrzej Sośnierz w wywiadzie dla Rzeczpospolitej powiedział że w działaniu rządu w walce z epidemią widzi bezwład.

Jego zdaniem Państwo powinno w zupełnie inny sposób walczyć z pandemią.

Państwo powinno było zrobić coś zupełnie innego – mianowicie zbudować system identyfikowania zakażonych poprzez skrupulatne wykonywanie identyfikacji epidemiologicznej
-powiedział Andrzej Sośnierz.

Drugą ważną rzeczą, która powinien zrobić rząd to zorganizowanie systemu pobierania wymazów. Dodatkowo państwo powinno zorganizować wydolną sieć laboratoriów do wykonywania testów na Covid-19.

Andrzej Sośnierz stwierdził, że to kosztowałoby Polskę miliard złotych zaznaczając przy tym, że martwi się o polską gospodarkę.

„Natomiast to nie jest tak groźna epidemia, jak się wydaje, bo grozę sytuacji budują codzienne komunikaty o rozwoju pandemii. Gdybyśmy codziennie informowali, ile osób zmarło danego dnia na grypę, na raka albo zginęło w wypadkach samochodowych, to też robiłoby to na społeczeństwie duże wrażenie. To jest jeden z mechanizmów wzbudzania paniki „

-puentował.

Jaka jest Wasza opinia na temat jego słów?

 

 

 

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 − 6 =