PolskaWiadomościKoronawirus w Polsce. Prof. Wysocki krytykuje Ministra Zdrowia! „Oni umrą…”

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska10 października, 202022 min

Od wielu miesięcy w Polsce trwa rzekoma epidemia koronawirusa. Przez ten czas pojawiło się już wiele różnych obostrzeń. Teraz Minister Zdrowia – Adam Niedzielski podjął dosyć kontrowersyjną decyzję. Profesor Wysocki ostro ją skrytykował. „Oni umrą (…)” – mówi profesor. 

W imię walki z rzekomą epidemią koronawirusa Minister Zdrowia – Adam Niedzielski podjął decyzję o przekształceniu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w szpital jednoimienny.

Oznacza to, że kontynuacja leczenia nie będzie możliwa dla 1,5 tysiąca pacjentów onkologii. Decyzję skomentował profesor Piotr Wysocki.

Oni umrą. Jeśli tak się stanie, każdego tygodnia od kilku do kilkunastu pacjentów będziemy mogli wykreślać z naszego rejestru

-powiedział profesor.

Decyzja ministra zdrowia sprawia, że ogromna większość naszych pacjentów onkologicznych, których leczymy u nas w sposób przewlekły, czyli chorzy, którzy mają aktywny i nieuleczalny proces nowotworowy, będą musieli mieć przerwaną terapię. To jest równoznaczne z tym, że ich choroba, zahamowana leczeniem onkologicznym, ponownie zacznie się rozwijać a pacjenci umrą

-dodał prof. Piotr Wysocki.

Profesor zaznaczył także, iż wszystko to wygląda dramatycznie.

Oddział Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jest jedynym ośrodkiem na świecie prowadzącym badania nad metodą wybiórczej immunoferezy czyli filtrowania krwi chorych na określone nowotwory czynników w celu usunięcia czynników, którymi broni się nowotwór przed układem odpornościowym człowieka (…)

-puentował.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Zobacz także

2 komentarze

 • Avatar
  jakub

  10 października, 2020 at 10:09 pm

  czy my już zwariowaliśmy…?

  Odpowiedz

 • Avatar
  Buła

  24 października, 2020 at 8:51 am

  Panie Boże dopomóż.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

three × two =