PolskaRząd rozważa zwiększenie obostrzeń

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski9 października, 20202 min

W piątek gościem Sygnałów Dnia w Radiowej Jedynce był rzecznik rządu Piotr Müller. Stwierdził on, że „rozważamy różnego rodzaju obostrzenia w różnych obszarach, tu nie chodzi tylko o szkoły, ale w taki sposób, aby jednocześnie nie uderzało to mocno w gospodarkę, jak w marcu czy kwietniu”.

Rzecznik odniósł się też do tematu ognisk zakażeń w szkołach: „ponad 98 proc. szkół funkcjonuje w normalnym trybie, z obostrzeniami, które dotyczą wszystkich Polaków. Analizujemy jak wygląda tam kwestia ognisk, ale czy będą potrzebne bardziej radykalne decyzje, nie ma teraz jednoznacznej opinii”.

Müller powiedział o stanie szpitali, że: „mamy ponad 50 proc. wolnych łóżek jeżeli chodzi o szpitale, które pomagają osobom chorym. Na podobnym, wysokim poziomie jest liczba respiratorów”.

Mówił o chorych na COVID-19: „pamiętajmy, że nie wszystkie osoby, które są chore, wymagają hospitalizacji. Wiele z nich może pod opieką lekarza, ale w domu spędzić czas choroby, natomiast szpitale są gotowe, by przyjąć kolejne osoby”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

one × 2 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl