NaukaPolskaPowstanie ośrodek leczenia psychicznych powikłań pokowidowych

Karol Kwiatkowski9 października, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

8 mln zł ma kosztować ośrodek leczenia psychicznych zaburzeń pokowidowych w Smolnikach k. Suwałk (Podlaskie). To byłaby pierwsza taka placówka w Europie.

Władze Województwa Podlaskiego wspólnie ze Szpitalem Psychiatrycznym w Suwałkach planują utworzenie pierwszego w Europie ośrodka leczenia psychicznych zaburzeń pokowidowych. Ma on powstać w budynku byłej szkoły w Smolnikach.

„Wszystko jest już gotowe. Mamy projekt, pozwolenie na budowę i komplet dokumentów. O pieniądze wystąpił już marszałek województwa podlaskiego. Obiekt miałby być gotowy najwcześniejszej za trzy, a najpóźniej za sześć lat” – powiedziała Wiesława Burnos, członek zarządu Województwa Podlaskiego.

Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach Bożena Łapińska uważa, że u wielu pacjentów obecna sytuacja pandemiczna powoduje strach oraz lęk, co niekorzystnie wpływa na ich zdrowie psychiczne.

„Objawem dominującym u naszych pacjentów jest wszechobecny lęk przed tym, co się wydarzy, co się stanie z najbliższymi, przed utratą pracy i płynności finansowej. Co ważne, u wielu osób ten lęk popandemiczny jeszcze nie dał o sobie znać. Jednak spodziewamy się tego, że objawy będą się nasilać w najbliższym czasie” – powiedziała Łapińska. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

szesnaście − dziewięć =