Koalicja Obywatelska chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z epidemią

Karol Kwiatkowski9 października, 20203 min

Koalicja Obywatelska jeszcze w piątek zwróci się do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z sytuacją epidemiczną w kraju – zapowiedział szef PO Borys Budka.

Budka był pytany w Radiu Tok FM, czy Koalicja Obywatelska wezwie rząd do wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej. Lider PO powiedział, ze „jest to jeden z ciągle aktualnych postulatów” ze strony KO.

Dopytywany, czy to oznacza, że Koalicja Obywatelska wzywa rząd do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, odparł: „Najpierw wzywam pana prezydenta, żeby skorzystał z konstytucyjnych uprawnień i zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego” – oświadczył. Dodał, ze jeszcze w piątek KO zwróci się z takim apelem, żądaniem do prezydenta”.

Jak dodał, „są takie momenty, kiedy trzeba wreszcie wyjść z gabinetu, trzeba wyjść poza komfort, który mają politycy PiS, spotkań we własnym gronie”. „Powinny być rzeczy, które są w Polsce ponad podziałami politycznymi. Zdrowie, bezpieczeństwo obywateli jest taką rzeczą” – wskazał Budka.

Podkreślił, że „pandemia nie powinna być rozgrywana politycznie”.

W czwartek MZ poinformowało o rekordowej liczbie 4280 kolejnych osób zakażonych koronawirusem i śmierci 76 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii.

Od soboty cały kraj znajdzie się w żółtej strefie, a wiele powiatów także w czerwonej. Dla mieszkańców oznacza to m.in. obowiązek zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, komunikacji, ale także na ulicy. Rząd nie wyklucza kolejnych obostrzeń.(PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk