Przymus szczepień na COVID-19 w Polsce?

Agnieszka Malinowska8 października, 202021 min

„Epidemia” koronawirusa trwa w Polsce już kilka dobrych miesięcy. Coraz częściej mówi się także o szczepionkach na COVID-19. Czy wszyscy Polacy będą musieli się zaszczepić? Najprawdopodobniej nie. 

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna Polska otrzyma szczepionki firmy Astra Zeneca. Ponadto najprawdopodobniej nie wszyscy Polacy będą musieli się zaszczepić. Według aktualnie dostępnych wiadomości rząd ma zakupić 20 milionów dawek, co oznacza, że zaszczepionych zostanie 26,04% Polaków.

Wygląda na to, że liczba szczepionek zakupionych przez rząd będzie zbyt mała, aby zaszczepić wszystkich Polaków.

Jak informuje z kolei portal Prawy.pl na razie testowane są różnego rodzaju szczepionki. W tym momencie jednak żadna z nich nie została jeszcze w 100% zatwierdzona.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Źródło: Prawy.pl, Dziennik Gazeta Prawna, businessinsider

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

2 comments

 • jakub

  8 października, 2020 at 11:09 am

  znowu bieda nas uratuje…przeżyje 18 000 000 Polaków

  Reply

 • Bartosz

  4 sierpnia, 2021 at 12:50 pm

  Z pozoru artykuł, niby wolnościowy, ale jak się mu przyjrzeć i dokładnie i do końca przeczytać, okazuje sie sprytną propagandą. Autor broni tutaj bowiem, nie tych, którzy nie chcą się zaszczepić nieprzebadanym preparatem medycznym, ale…rządzących, którzy według niego nigdy nie wprowadzą przymusu szczepień, a do czego — wg niego — nawołują media III RP. Chodzi tu o nic więcej, jak o tarczę ochronną lub kolokwialnie mówiąc dupochron dla rządzących, którzy z jednej strony mówią o śmiertelnym wirusie, a z drugiej o …dobrowolności szczepień. Co prawda już w grudniu przeszła ustawa, która daje jasno przesłanki do przymusu szczepień, ale redaktorzyna portalu WPiS-ie, udaje, ze o tym nie wie. Autor też jest przeciwny przymusowi szczepień, ale zaznacza, że się zaszczepił, jak i jego cała rodzina, a Ci, którzy tak jak ja się do tej pory nie zaszczepili, działają zgodnie z regułą konsekwencji, że raz podjęta decyzja, choćby błędna, ale trzeba jej się trzymać.
  Oświadczam, temu panu, że z kazdym dniem, jestem bardziej świadomy odnośnie mojego wyboru i ani chwilę go nie żałowałem. Uświadcza mnie w tym to, że znam dużo relacji osób, które szczepienie ciężko odchorowały, albo zwyczajnie ich już nie ma. Nachalna propaganda proszczepionkowa jakoś nie wspomina o tego typu przypadkach, albo zwalcza je standardowym, że osoba nie umarła w wyniku podania szczepionki, ale w wyniku innych chorób. Czemu mainstream nie zająknie się choćby o innych wielkich sukcesach szczepień, jak epidemii polio w USA w wyniku szczepienia dzieci na polio? O odszkodowaniu, które rząd amerykański wypłacił Haitańczykom, bo w wyniku szczepień na polio, umierali oni….na polio. O szczepionce firmy Gardasil, która wysłała na tamten świat kilka tysięcy dziewczynek, a znacznie większą liczbę pozostawiła bezpłodnymi. Panie Maciejewski, a może przeanalizujesz mechanizmy socjotechniczne, którymi kierują się takie śmieciowe pisma, jak wasze? Mechanizm społecznego dowodu słuszności, czyli codzienne podawanie ile milionów obywateli się zasczepiło? Regułę autorytetu, pajac w kitlu mówi o szczepieniach, ze to jedyna nadzieja. Mechanizmy erystyczne, czyli obśmiewanie tych, którzy wątpią w dobrodziejstwo i bezinteresowność dużych koncernów farmaceutycznych. Gdyby głupota mogła latać, to lataliby redaktorzy portalu TVP.info i Niezależna, gdzie standardowo zaczyna się tekst spotkania z „medycznym autorytetem” od, po podaniu szczepionki nie wyrosły skrzydła…lub cytat z Sajkiewicza: nadal nie mówie po hebrajsku (ale za to myśli tak). MOże tez panie Maciejewski wspomniałby pan, ile pana portal wziął pieniędzy za pomowanie szczepień i od kogo wyszedł pomysł na ten artykuł, bo na pewno na zamówienie. to jest pewne, jak to że Polska wprowadzi trzecią dawkę szczepionki.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk