Czarnek: nie lękajcie się, wszystko, co będę robił będzie bazowało wyłącznie na prawie

Karol Kwiatkowski5 października, 20202 min

Nie lękajcie się, wszystko, co będę robił będzie bazowało wyłącznie na prawie i będzie w granicach obowiązującego porządku prawnego, transparentnie i w dialogu ze środowiskiem nauczycielskim i akademickim – zapewnił poseł PiS Przemysław Czarnek, który w poniedziałek ma objąć stanowisko szefa resortu edukacji i nauki.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego resorty edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego zostaną połączone, a na czele nowego ministerstwa – po zaprzysiężeniu, które ma nastąpić w poniedziałek – stanie Przemysław Czarnek.

Przeciwko propozycji postawienia Przemysława Czarnka na czele połączonego resortu protestowali w niedzielę pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie politycy Lewicy oraz środowiska LGBT.

Protestujący pod hasłem „Żądamy edukacji. Nie indoktrynacji” domagali się powołania nowego ministra edukacji, który „nie będzie selekcjonował dzieci pod kątem ich orientacji seksualnej i będzie przestrzegał ich praw do równego dostępu do edukacji”.

Zdaniem Czarnka obawy manifestujących są „zupełnie niezrozumiałe” i „sztucznie podgrzewane manipulacją”. „Spokojnie. Nie lękajcie się. Wszystko, co będę robił będzie bazowało wyłącznie na prawie i będzie w granicach obowiązującego porządku prawnego. Transparentnie i w dialogu ze środowiskiem nauczycielskim i akademickim. Bez obaw” – powiedział w rozmowie z PAP.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk