W Sopocie policjanci na razie udzielają pouczeń

Paweł Skutecki4 października, 20203 min

Po tym, jak w sobotę Sopot znalazł się w czerwonej strefie, policjanci patrolujący kurort udzielają pouczeń lub po prostu zwracają uwagę przechodniom, którzy nie noszą maseczek. Także sopocka straż miejska, m.in. z pomocą megafonów, przypomina o tym obowiązku.

Jak poinformowała w niedzielę PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska, tylko w sobotę do wczesnego popołudnia policjanci patrolujący kurort zwrócili uwagę 50 osobom, które nie miały na twarzy maseczek, a kolejnym około 30 udzielili pouczenia mogącego skutkować mandatem przy kolejnym popełnieniu tego samego wykroczenia.

Rekowska powiedziała PAP, że niemal wszystkie osoby bez maseczek na twarzy miały je przy sobie i – po zwróceniu uwagi – zasłaniały nimi usta i nos.

Dodała, że także w niedzielę funkcjonariusze patrolujący Sopot będą reagować na każdy przypadek nieprzestrzegania obostrzeń związanych z epidemią.

W weekend o konieczności noszenia maseczek na wolnym powietrzu, przypomina sopocianom – m.in. z pomocą komunikatów wygłaszanych przez megafony – także lokalna straż miejska. Odpowiednie komunikaty pojawiają się też na miejskich witaczach oraz tablicy led Ergo Areny – hali sportowo-widowiskowej stojącej na wjeździe do Sopotu od strony Gdańska.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń, w sobotę miasto Sopot znalazło się w tzw. czerwonej strefie, do której już kilka dni temu trafił powiat kartuski. Z kolei miasta Gdańsk i Gdynia znalazły się w sobotę w strefie żółtej, w której są także powiaty bytowski, kościerski, nowodworski, gdański, pucki, słupski i wejherowski.

Stosunkowo duży wzrost liczy zakażonych SARS-CoV-2 notowany był w województwie pomorskim już od kilkunastu dni. W sobotę sanepid zanotował w regionie 244 nowe przypadki zakażenia: najwięcej – 36 w Gdańsku, 32 w powiecie wejherowskim, 25 – w powiecie kartuskim, a po 23 w Gdyni oraz powiecie słupskim. W niedzielę nowych zakażeń było 223: najwięcej – 44 – w Gdańsku, 22 w powiecie kartuskim, 21 w Gdyni, 18 w powiecie tczewskim, a 17 – w powiecie kwidzyńskim. (PAP)

Autor: Anna Kisicka

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk