Trump: nie czułem się zbyt dobrze, ale teraz jest dużo lepiej

Karol Kwiatkowski4 października, 20203 min

Nie czułem się zbyt dobrze, ale teraz jest dużo lepiej – powiedział w opublikowanym w sobotę nagraniu z wojskowego szpitala prezydent USA Donald Trump. Dodał, że najbliższe dni „będą prawdziwym testem”.

„Przyjechałem tutaj nie czując się zbyt dobrze, teraz czuję się dużo lepiej” – oświadczył Trump na początku czterominutowego nagrania zamieszczonego na Twitterze.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1312525833505058816?s=20

Dziękując zespołowi medycznemu za profesjonalną opiekę, prezydent mówił, że „musi wrócić, bo wciąż musimy uczynić Amerykę wielką”. „Musimy dokończyć tę robotę” – stwierdził.

Trump odnotował, że Covid-19 dotknął „miliony osób na całym świecie”. „Walczę dla nich” – oświadczył, wyrażając przekonanie, że „koronawirus – lub jakkolwiek go nazwiemy – zostanie pokonany”.

„Zaczynam czuć się dobrze” – zapewniał ubiegający się o reelekcję kandydat Republikanów. I zaznaczył, że nadchodzące dni będą „prawdziwym testem”.

Prezydent dziękował za słowa wsparcia płynące od Amerykanów, przedstawicieli obu partii w USA oraz światowych przywódców. „Nie zapomnę tego” – powiedział. Poinformował też, że jego małżonka, u której również wykryto SARS-CoV-2, czuje się dobrze.

Nagranie Trumpa potwierdza wcześniejsze doniesienia mediów, które informowały, że przed przylotem śmigłowcem z Białego Domu do wojskowego szpitala imienia Waltera Reeda pod Waszyngtonem prezydent nie czuł się najlepiej.

Nie jest jasne w jaki sposób i w którym miejscu doszło do zakażenia najważniejszego polityka USA, który w ostatnich tygodniach prowadził aktywną kampanię wyborczą.

Media odnotowują, że wiele osób u których wykryto w ostatnich dniach zakażenia brało udział 26 września w uroczystości nominowania kandydatki Trumpa na sędzię Sądu Najwyższego Amy Coney Barrett. Ceremonia odbyła się w Białym Domu. Zgromadzeni nie przestrzegali zalecanego w trakcie epidemii dystansu, niewiele osób miało maseczki.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk